LipjaniPress

Komuna e Lipjanit kujdeset që zyrtarëve komunalë t’u vijë era e mirë

Lipjani

Kryetari i komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, po kujdeset që stafit të tij t’iu vie era e mirë. Për këtë çështje Ahmeti ka vendosur që të furnizohet me një set parfumesh për meshkuj.
19 sete të markave të ndryshme i kanë kushtuar buxhetit të komunës së Lipjanit 121 euro që i bie nga 6 euro e gjysmë për një set parfumi, shkruan Gazeta Express.

Përshkrim i shkurtër i lëndës së kontratës “Furnizmi me set parfumesh për meshkuj (19 copë)”, tenderi i është dhënë operatorit ekonomik “Elkos”.

Tenderi është nënshkruar më 1 mars të këtij viti.

Ndërkohë, për këtë shkrim ka reaguar Komuna e Lipjanit, nëpërmjet një komunikate.

“I bëjmë me dije të gjithë opinionit të gjërë se kjo kontratë ku shihej në foto është tregon qartë se është lidhur me 01.03.2017 dhe me këtë janë blerë disa produkte ku Drejtoria Komunale e Arsimit në Lipjan ka vendosur të ndajë nga një dhuratë shumë modeste për mësuesit e përzgjedhur nga shkollat si mësuesi i dalluar me rastin e7 Marsit Ditës së Mësuesit, në të njejtën kohë DKA është ndier keq për dhuratat tepër modeste sepse mësuesit meritojnë më shumë”, thuhet në reagimin e Komunës së Lipjanit.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kandidati për Kryetar të Komunës së Lipjanit z. Ismet Hajrullahu, bashkë me shumë të rinjë, sot kanë pastruar rrugën ‘Isa Olluri’ në qytetin e Lipjanit.

lipjanipress

H.S.Zeneli: Nait, mbushu me forcë dhe eja në debat (Foto)

lipjanipress

PDK-Lipjan Ismet Hajrullahu, nominohet kandidat për kryetar të komunës së Lipjanit nga Partia Demokratike e Kosovës!

lipjanipress

Pritje madhështore për kryetarin Imri Ahmeti nga banorët e fshatit Bujan(Video+Foto)

lipjanipress

Hapja e fushatës së Nismës për Kosovën – Lipjan.(Video+Foto)

lipjanipress

Ardit Isuf Tasholli, ingjinieri i parë i Makinerisë të Energjisë së Ripërtritshme në komunën e Lipjanit

lipjanipress

Nëndega e Mirenës ,sot ishte nikoqire e takimit të radhës së PDK-së!

lipjanipress

PROF. DR. VEHBI IMERI MBËSHTET SELATIN RETKOCERIN PËR KRYETAR TË KOMUNËS SË LIPJANIT

lipjanipress

Qytetar të shumët nga Hallaqi i Madh sonte priten kryetarin Imri Ahmeti dhe ekipin e tij.

lipjanipress

Partia e Ashkalive për Integrim – dega në Lipjan ka mbajtur Kuvendin Zgjedhor (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Hapat që duhet ndjekur për t’u regjstruar si votues jashtë Kosovës:

lipjanipress

Koloneli Daniele Bajata me bashkëpunëtor nga KFORI, vizituan Xhaminë Mulla Sherif Ahmeti Lipjan.

lipjanipress
Skip to toolbar