LipjaniPress

Komunikat :Partia e Ashkalive për Integrim Dega-Lipjan

Lipjani

Në vazhden e Aktiviteteve të Partisë të Ashkalive për Integrim , sot u takuam , me zotri Fitim Selimi , kryetarë I AAK në Lipjan.

Në takim u bisedua për aktualitetet e fundit në Komunën e Lipjanit, njēherit u diskutua edhe për mundesin e bashkpunimit ndermjet AAK dhe PAI.

PAI ,njoftonë opinjonin e gjërë Lipjanas që është ,në perpilim te platformes politike , për zgjedhjet e lokale të keti viti.

Partia e Ashkalive për Integrim , njoftonë elektoratin e sajë , si dhe te gjithë Ashkalit , që si angazhimi kryesorë e ka bashkimin e Ashkalive nën ombrellenë e sajë.

Aderimet e fundit janë indikator, që qellimi ynë është i arritëshem.

Ashkalit e bashkuarë faktorë politik në politikbërjen në Lipjan./Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Sondazhi i organizuar nga LipjaniPress, nxjer fitues kryetarin aktual Imri Ahmeti.

lipjanipress

Ta ndihmojm Florentin i cili është diagnostifikuar me Leukemia Akute.

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës në fillim të muajit shkurt

lipjanipress

Për herë të dytë dështon aprovimi i pikave të rendit të ditës në mbledhjen e Kuvendit të komunës të Lipjanit

lipjanipress

LDK Dega në Lipjan fton të gjithë simpatizantet se më datën 17.03.2017 kremtohet 27 vjetori i themelimit të LDK-së dega Lipjan

lipjanipress

Nëndega e PDK-së në Dobrajë të Madhe mbështetet fuqishëm koalicionin PDK-AAK-NISMA dhe të tjerët(FOTO)

lipjanipress

Familja e veteranit të luftës Ilir Jasharit bëhët me banesë të re! (VIDEO)

lipjanipress

Behxhet Pacolli nëse ia donë të mirën Kosovës e shqyrton pozicionin tuaj në këtë qeveri.

lipjanipress

PDK dega në Lipjan sot me datë 03.10.2017, ka paraqitur Kallzim penal në Prokurorinë themelore në Prishtinë kundër Adem Duriqit, Drejtor i Drejtoratit për Prokurim, Komuna e Lipjanit.

lipjanipress

Operacion i rrallë i kryer me sukses nga mjeku lipjanas Dr.Xheladin Rizani dhe ekipa ndihmëse

lipjanipress

Lulzim Rrustemi: Shumë shpejt do ta thërrasim mbledhjen e Kuvendit të Komunës (VIDEO)

lipjanipress

Blerondi nga Peja ka nevojë për ndihmën tonë për shërim jashtë vendit

lipjanipress
Skip to toolbar