LipjaniPress

Konfiskohen 600 kg mish me afat të skaduar në Viti

Lajme

Në Viti janë konfiskuar 600 kilogramë mish me afat të skaduar të cilat brenda disa ditëve pritet të asgjësohen.

Këtë e ka konfirmuar edhe Skender Ahmeti, drejtori i Inspektoriatit në Viti i cili ka thënë që qytetarët nuk kanë nevojë që të shqetësohen pasi mishi me afat të skaduar në Viti do të asgjësohet, njofton Klan Kosova.

“Është bërë inspektimi për konfiskimin e mishit dhe ka hasur në disa lloje të mishrave që kanë qenë me afat të skaduar”.

“Është urdhëruar që të bëhet asgjësimi në mënyrë që të mos ketë pasoja për njerëzit”, ka thënë Ahmeti në një lidhje direkte në Klan Kosova.

Ahmeti ka thënë që qytetarët nuk kanë nevojë të shqetësohen.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Mblidhet Këshilli Drejtues i PDK-së në Lipjan Votohet unanimisht lista për kandidat të KK-së Lipjan, 21 gusht 2017

lipjanipress

Jakup Krasniqi:NË NËNTËMBËDHJETË VJETORIN E FLIJIMIT BIBLIK PËR LIRI (Foto)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti kërkon punë dhe angazhim maksimal nga shefat e sektorëve

lipjanipress

Salla Rinore nuk kishte hapësirë të duhur për ti pranuar të gjithë këta anëtarë dhe simpatizues të cilët bartnin flamuj partiak dhe shtetëror(FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Kosovarja dënohet nga Zvicra, veç pse këndoi këngë “I feel good” në vend publik

lipjanipress

Rusia e nis drejt Detit Mesdhe anijen luftarake

lipjanipress

10 Inspektorët e qeverisjes Mustafa në Prishtinë dalin para Gjykatës, akuzohen për korrupsion

lipjanipress

Daka e KQZ’së: Ne jemi gati për zgjedhje, obligimet e tjera i kryen Qeveria

lipjanipress

Mustafa: Rusia të mos i japë dhurata Serbisë për të na provokuar

lipjanipress

Rrahje mes disa personave në Lipjan (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Zgjedhjet e përgjithshme mbahen në fund të majit

lipjanipress

Kjo është renditja përfundimtare e partive në fletëvotimet e 11 qershorit (LISTA)

lipjanipress
Skip to toolbar