LipjaniPress

Koreja e Veriut paralajmëron Kinën për ‘pasoja katastrofike’

Bota Lajme

Koreja e Veriut ka paralajmëruar Kinën se do te këtë “pasoja katastrofike” ndaj marrëdhënieve mes tyre nëse lideri kinez do të rrisë sanksionet ekonomike kundër shtetit autoritar
Duke përdorur mediat shtetërore për të kërcënuar Pekinin, qeveria e Koresë së Veriut nxori paralajmërimin përmes Agjencisë Qendrore të Korporatës Koreane (KCNA).

Duke iu referuar partnerit të tij tregtar dhe aleatit të vetëm, media akuzonte Kinën se nuk i kishte kritikuar veprimet e ndërmarra nga administrata e Donald Trump, ndërkohë që vazhdonte të merrte masa ndëshkuese kundër Phenianit.

“Kina nuk ka thënë qoftë edhe një fjalë e vetme për aktin e Shteteve të Bashkuara, të cilat kanë shtyrë Gadishullin Korean në prag të luftës, thoshte komenti mediatik, duke ashtuar se kjo situatë do të conte drejt pasoja katastrofike

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

E tmerrshme/ Adoleshenti vret veten live në Facebook me pushkën e babait (+16 Video)

lipjanipress

Njoftohen të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Cormack: Kosova nuk mund të krahasohet me rastin e Republikës Serbe  

Rexhep Isufi

Ja sa do t’i kushtonte Kosovës krijimi i njësisë së helikopterëve

lipjanipress

Lipjani si gjithmon zemërgjerë për djaloshin 25 vjec Sejdi Smajli, mblidhen afro 40 mijë euro për pak orë

lipjanipress

Vendet që do të mbesin pa rrymë gjatë ditëve në vijim

lipjanipress

Thaçi e Pacolli kthejnë në Kosovë gjashtë ambasadorë

lipjanipress

Paraburgim të Dyshuarit për Sulmin ndaj Gazetarit Vehbi Kajtazi

lipjanipress

KEDS-i kishte mashtruar me reduktime, dënohet me 45 mijë euro

lipjanipress

I pari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, uron qytetarët për Vitin e Ri 2021

lipjanipress

Hajriz Rashiti zgjedhet punëtor më i dalluar i vitit 2018 (FOTO)

lipjanipress

Radikali Sheshelj kërkon ndërprerjen e dialogut me Kosovën në Bruksel

lipjanipress
Skip to toolbar