LipjaniPress

Kosova buzë gremines

Op/Ed

Në shtetin e Kosovës ekzistojnë vetëm dy klasa, ajo e oligarkëve (të pasurit ilegalisht) dhe qytetari i rëndomtë.
“Oligarkët e bizneseve, që tani janë bërë aq shumë të fuqishëm, pas luftës kanë shkelur çdo ligj dhe duke zhvatur qytetarët kanë rritur përfitimin e tyre në mënyrë ilegale, duke u shendërruar në megalo-oligarkë”. Sot nga 35 mijë biznese private aktive në Kosovë, dhjetë për qind e tyre vlerësohet të kenë pasuri prej disa milionave eurosh. “Njerëzit më të pasur të këtij vendi, sipas biznesëve kosovarë, është shumë vështirë të identifikohen. Për ta më shumë flitet, sesa ka të dhëna konkrete. Por, një dihet saktësisht – pasuritë e tyre janë si rezultat i hajnive dhe intrigave me politikën”./Lipjanipress.com//

“Shumica e qytetarëve po mbahen me lëmoshë”, rruget e kryeqytetit dhe qytetevë tjera janë plot me lypes, me lokale te mbushur me te rinjë qe rinë në meshir te fatit….

Ka ardhur koha për ndryeshim per një Parlament dhe Qeveri të përgjegjëshme, JU votues e keni fatin në doren tuaj!

Shkruar nga Ardian Nokaj – kandidat për deputet nga SDA – BSDAK

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Behgjet Pacolli duhet të jet Kryeminister i Kosovës dhe duhet të qeveris me kosovën sepse vetëm Behgjet Pacolli është i duhuri për kosovën ate e duan edhe Qytetarët për Kryeministēr

lipjanipress

Astrit Fazliu: I Thirrur vet kampion me taksapagues të qytetarëve të Lipjanit.

lipjanipress

VARFËRIA DHE KUSHTET E JETESËS SË KOMUNITETIT ASHKALI

lipjanipress

SHPEND AHMETI DJE U SHFAQ REAL

lipjanipress

Reflektime nga Pajtimet e Gjaqeve (Ismail Gashi)

lipjanipress

Ç’NA DUHET NJË SHTET, KU ATA QË LUFTUAN DHE FËMIJËT E TYRE E BRAKTISIN ATË

lipjanipress

Ese përkujtimore për miqësinë

lipjanipress

Behxhet Pacolli nëse ia donë të mirën Kosovës e shqyrton pozicionin tuaj në këtë qeveri.

lipjanipress

VETON SURROI PRAP QENKA MARRË ME DRENICEN

lipjanipress

S.Retkoceri: Para pak ditësh botova një shkrim/opinion në njërin nga portalet e shumëta të Lipjanit.

lipjanipress

KOSOVËS DHE QYTETARËVE TÊ SAJ NUK I DUHET NJË QEVERI E VARUR NGA LISTA SERBE

Granit

Fluturimi i Valon Sylës në kazan !… SHKRUAN : Bekim Brestovci

lipjanipress
Skip to toolbar