LipjaniPress

KQZ përmbyll procesin e certifikimit të partive dhe kandidatëve – kjo është lista e plotë

Lajme Lipjani

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mbajti sot mbledhjen e radhës, ku përmbylli certifikimin e Subjekteve Politike dhe Kandidatëve që do të marrin pjesë në Zgjedhjet e Parakohshme për Kuvend, më 11 qershor.
Në këtë mbledhje, KQZ, nëpërmjet një njoftimi, ka bërë të ditur se certifikoi Kandidatët e Subjekteve Politike nga radhët e komuniteteve, pas verifikimeve lidhur me përkatësinë etnike të kandidatëve të tyre.

Lista e Subjekteve Politike, Kandidatët e të cilave u certifikuan nga KQZ, janë:

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kush është Avdullah Hoti, kandidati për Kryeministër i LDK’së?

lipjanipress

Adri Nurellari braktis Hashim Thaçin

lipjanipress

Bekim Olluri zgjedhet anëtar i Kryesisë së Forumit Rinor të AKR-së në nivel Qendror.

lipjanipress

Alarmojnë ekspertët: Koreja Veriore gati ta zhvillojë raketën që e mbërrin SHBA-në

lipjanipress

Kroatëve po iu pengon arrestimi i Haradinajt, akuzojnë Serbinë

lipjanipress

Tentim -vrasja e Azem Vllasit u raportua në shumë media botërore

lipjanipress

Ekskluzive: Rugova e dërgoi Adem Jasharin për trajnime në Shqipëri (VIDEO)

lipjanipress

Skandal në Australi, 5000 fëmijë të abuzuar nga klerik katolik (VIDEO)

lipjanipress

Në 18 vjetorin e masakrës në Krushë, Thaçi fton drejtësinë të hetojnë vrasjet dhe masakrat

lipjanipress

Konflikti Kosovë-Serbi – këta janë katër skenarë të mundshëm

lipjanipress

Policia jep detaje për protestën e sotme kundër ardhjes së Vucicit në Kosovë

lipjanipress

Zaev edhe më tutje nuk guxon të flasë për të drejtat e shqiptarëve

lipjanipress
Skip to toolbar