LipjaniPress

Krasniqi: Opozita s’do të bëhet hisedare e marrëveshjeve të dëmshme

Lajme

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi, ka folur për dialogun Kosovë-Serbi që po zhvillohet në Bruksel.

Ai ka thënë se, pas bisedimeve të Vjenës dhe të kompromisit të dhimbshëm që është bërë atje, Kosova është dashur të zhvillojë bisedime politike me Serbinë.

Krasniqi ka vlerësuar se bisedimet që po zhvillohen në Bruksel nuk do të duhej të fillonin pa një konsensus nacional.

Ish-kryetari i Kuvendit e ka përjashtuar mundësinë që opozita të bëhet pjesë e dialogut të tanishëm.

“Opozita nuk mund të bëhet pjesë e as hisedare e marrëveshjeve të dëmshme që janë arritur në Bruksel”, ka thënë Krasniqi për “Epoka e re”.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Haradinaj prokurorit serb që kërkoi dërgimin e Ramushit në Hagë : Pushka top t’u bëftë

lipjanipress

SHBA: Të paktën 18 të vdekur nga moti i keq

lipjanipress

Koloneli Daniele Bajata me bashkëpunëtor nga KFORI, vizituan Xhaminë Mulla Sherif Ahmeti Lipjan.

lipjanipress

Hoxha i SPRTK-së: Udhëheqja e RTK-së nuk jep përgjegjësi për asgjë

lipjanipress

Ja kushtet e KQZ-së për certifikimin e koalicioneve

lipjanipress

VV: POLICËT E THAÇIT KIDNAPUAN STUDENTIN QË E QUAJTI ATË HAJN

lipjanipress

Mediat serbe: Trump dhe Putin ndajnë botën, e nisin me Kosovën!

Press Lipjani

Rrëfimi i plakut që e rrahën e ia dogjën shtëpinë në Mitrovicë

lipjanipress

Nikoliq heqë dorë nga gara presidenciale në Serbi?

lipjanipress

Shala i LDK’së: Si ka mundësi që veturat e Komunës së Prishtinës të shpenzojnë nga 25 litra në 100 km?

lipjanipress

Vetëm një tezë.

lipjanipress

Hashim Thaçi jep një lajm të ri për vizat! (VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar