LipjaniPress

Kreu i Bashkisë së Kukësit i prerë: S’ka takim me Ramën nëse nuk liron kuksianët

Lajme Shqipëri

Kreu i Bashkisë së Kukësit, Bashkim Shehu ka deklaruar se nuk do të takojë kryeministrin Edi Rama, nëse ai nuk do lirojë të arrestuarit.
Përmes një reagim për mediat, Shehu u shpreh se është kundër dhunës, ndërsa i ka bërë thirrje qeverisë që të ulet me qytetarët e Kukësit për të negociuar.

Qytetari i parë i Kukësit theksoi se nuk mund të ketë zgjidhje me arrestime, ndërsa ka refuzuar takimin që ishte parashikuar për ditën e hënë me kryeministrin Edi Rama, nëse ky i fundit nuk do të lirojë të arrestuarit.

“Unë jam i zgjedhur i këtij popullit, nuk mund të shkoj e takoj Edi Ramën. Unë i bëj shkresë kryeministrit, ministrave, u bëj thirrje që të ulen dhe të negociojnë. Duhet transparencë dhe janë vetë qytetarët që janë vet duke pyetur.

Brenda ka protestues, njerëz të ndershëm, socialistë të ndershëm, dhe kjo çështje nuk bëhen me arrestime. Ndaj hetimi duhet të jetë transparent dhe qytetarët të lirohen.”, -tha ai.

Prej mesnate policia ka nisur aksione për arrestimin e personave që morën pjesë në protestën e ditës së djeshme, në rrugën e Kombit, ku ata dogjën kabinën ku ishin të montuar makineritë për bërjen e pagesës.

Qytetarët jo vetëm nga Kukësi por edhe nga Kosova, kanë kundërshtuar tarifën e vendosur prej qeverisë për të kaluar në rrugën e Kombit, pasi sipas tyre ajo është shumë e lartë.

Çdokush kalon në rrugën e Kombit, është I detyruar të paguajë nga 5 euro deri në 44 euro.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Nisma: Vazhdimi i dialogut është vetëm në interes të Serbisë

lipjanipress

Lëvizja Vetëvendosje – Lipjan Ftesë për qytetarët e Lipjanit

lipjanipress

Delawie: Kapja e 2 milionë eurove të falsifikuara nga Policia, shembull madhështor i përparimit të saj

lipjanipress

Rasti i dy gjyqtarëve nga Veriu i Kosovës: Marrin më shumë se 1 mijë euro rrogë në muaj pa asnjë ditë pune

lipjanipress

PDK godet rëndë Ramiz Kelmendin: U pasurove duke bërë biznes me Serbinë

lipjanipress

Qeveria Mustafa pranë rrënimit, ja çfarë thotë partia e tij për koalicionin

lipjanipress

Ky është moti për pesë ditët e ardhshme

Press Lipjani

KURTI: TASH ËSHTË KOHA QË PRISHTINA TA MBAJË SHPENDIN

lipjanipress

Flakadon Gani Banushi: kandidat pë asamblenë komunale në Lipjan

lipjanipress

Fillon ndërtimi i objektit të ri shkollor në fshatin Rubovc

lipjanipress

DnV nis fushatën “As unë nuk votoj kandidatë të korruptuar”

lipjanipress

Mungesa e kanalizimit rrezikon jetën e fëmijëve të Krajkës së Prizrenit

lipjanipress
Skip to toolbar