LipjaniPress

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës ,dega në Lipjan z. Shukri Buja i shoqëruar nga anëtarët e kryesisë së PDK-së ,sot bënë homazhe dhe vendosën kurora lulesh në nderim të të rënëve për liri

Lipjani

PDK-Lipjan nderon të rënët për liri
Lipjan, 15 prill 2017
Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës ,dega në Lipjan z. Shukri Buja ,njëherit deputet në Kuvendin e Kosovës dhe znj.Selvije Halimi kryetare e Gruas Demokratike dega në Lipjan dhe deputete në Kuvendin e Kosovës, të shoqëruar nga anëtarët e kryesisë së PDK-së ,sot bënë homazhe dhe vendosën kurora lulesh në nderim të të rënëve për liri gjatë muajit prill të vitit 1999. Fillimisht në fshatin Akllap sëbashku me Sabit Pacollin kryetarin e AKR-së bënë zbulimi e pllakës përkujtimore të Ibrahim Gashit e për të vazhduar në Kompleksin Memorial në fshatin Sllovi si dhe tek lapidari dëshmores Zylfije Gashi ne fshatin Turbovc
Lavdi të gjithë të rënëve për liri!/Lipjanipress.com//
Sektori për informim dhe arkiv

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ministria e Bujqësise nuk ka mjete të mjaftueshme per ti permbushur kërkesat e fermerëve të dëmtuar nga Natyra.

lipjanipress

Shpellat e harruara nga insitucionet (Video)

lipjanipress

Lipjanasit e interesuar për grantet e Organizatës “HELP”

lipjanipress

B.Olluri: Në shenjë falënderimi ,,Të jemi krenar për këta mjekë Kosovarë”

lipjanipress

LËVIZJA VETËVENDOSJE-LIPJAN: GADIMJA DËSHMON PËRKRAHJEN PËR SELATIN RETKOCERIN DHE LËVIZJEN VETËVENDOSJE!

lipjanipress

Kryetari I komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti të martën ka mbajtur takimin publik me qytetarët e kësaj komune

lipjanipress

Vdes një i paraburgosur në Lipjan

Press Lipjani

Fillon turniri “Kupa e Pavarësisë 2017”

lipjanipress

Zbulohet lista, këta janë kandidatët për deputetë nga PDK-ja

lipjanipress

Kraishta dhe Varigoci me LDK-në për kryeministrin në ardhje Prof.Dr. Avdullah Hoti

lipjanipress

Vjedhje në një fshat të Lipjanit, ja çfarë bënë hajnat (Video)

lipjanipress

Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës ,dega në Lipjan

lipjanipress
Skip to toolbar