Lipjanipress

Krimi i organizuar me emigrantë – në Gjykatën e Apelit arrijnë 178 dosje

Lajme

Gjykata e Apelit ka shqyrtuar një lëndë, e cila përbëhet nga 178 dosje dhe vlerësohet të jetë lënda më voluminoze që kjo gjykatë ka shqyrtuar ndonjëherë.

Rasti ka të bëjë me tetë persona të akuzuar, të cilët dyshohen për krim të organizuar me emigrantë.

Njëri nga të akuzuarit është një shqiptaro turk, i quajtur Ahmet Çiklae, ndërsa edhe pjesa tjetër e të akuzuarve janë të etnisë turke e shqiptare.

Gazeta Express, nga burimet e saj merr vesh se ky rast është gjykuar në shkallë të parë nga Gjykata Themelore në Prizren.

Facebook Comments

Related posts

Vetëvendosje e kërkoi nesër seancën për Demarkacion

lipjanipress

Shkon në 54 numri i të vdekurve nga orteku i borës (Foto)

lipjanipress

Darmanovic: Bëhemi pjesë e NATO-s në fund të majit

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli