LipjaniPress

Kritiku i Putinit, sërish në koma – dyshime për shkakun

Lajme

Dy vite më parë rrezikoi të vdiste për atë që u duk si helmim, e tani gazetari Vladimir Kara-Murza, një kundërshtar i zëshëm i presidentit rus Vladimir Putin, ka rënë sërish në gjendje kome.
Shkaqet, edhe këtë herë nuk janë të qarta.

Aktivisti që punon për grupin prodemokracisë “Rusia e hapur” u ndie keq mëngjesin e së enjtes, siç rrëfen bashkëshortja e tij për “BBC”-në.

Për të, rrethanat janë shumë të dyshimta, duke qenë se i shoqi nuk kishte shfaqur asnjë problem para se të shtrohej me urgjencë në spital.

“Organet e tij rreshtën së funksionuari dhe tani është në gjendje të induktuar kome”, pohon bashkëshortja e gazetarit.

Të mërkurën, Kara-Murza i bëri homazh në rrejtin social mikut të tij, Boris Nemtsov, kreut të opozitës dhe ish-zv.kryeministrit të Rusisë të qëlluar për vdekje në shkurt të vitit 2015, përcjell TCH.

“Ne jemi këtu, ne do të nuk harrojmë”, shkruante ai poshtë fotos së urës “Bolshoy Moskvoretsky”, ku u vra Nemtsov.

Mjekët nuk arritën të përcaktonin shkakun e sëmundjes së tij dy vite më parë, kur veshkat rreshtën së funksionuari, por analizat konfirmuan se ishte helmuar.

Atëherë 33-vjeçari qëndroi në koma për gati një javë.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Pronari i arrestuar i motelit ku qëndruan personat që plagosën Vllasin (Foto)

lipjanipress

Demantohet lajmi në një postim gjëja se gjithë kryesia e AKR-s paska kalu në LDK

lipjanipress

ATË QË DO TË DUHEJ TA BËNTE KOMUNA E BËJNË QYTETARËT

lipjanipress

Investohet në Lipjan 385,000.00€ për ndërtimin dhe funskionalizimin e Zonës Ekonomike në Kërqevë(FOTO)

lipjanipress

Flakadon Gani Banushi: kandidat pë asamblenë komunale në Lipjan

lipjanipress

Këta ish udhëheqës të UÇK’së janë në Listën e Zezë të SHBA’së (Dokument)

lipjanipress

PDK-Lipjan z. Hajrullahu vizitoi familjen Bekteshi në Rufc të Ri

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti gjatë ditës së sotme ka parë nga afër mbarëvajtjen e punimeve në Gadime

lipjanipress

E rrahu dhe e la të zhveshur ish-të dashurën në rrugët e Shkupit

lipjanipress

Ministri Shala falënderon ambasadorët për ndihmën që dhanë për rrënimin e murit

lipjanipress

Poeti Lulzim Tafa në revistën “The World Poets Quarterly”

Press Lipjani

Qeverisje profesionale për Lipjanin me 144.

lipjanipress
Skip to toolbar