LipjaniPress

Krojmiri ishte ndalesa e radhës ku kandidati për kryetar z. Heset Sahiti shpalosi programin për Krojmirin dhe Lipjanin.

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

Fatkeqësisht në Krojmir duhet intervenuar në çdo gjë:
Rinovimi komplet i shkollës; Përfundimi i asfaltimit të rrugicave; Ndërtimin e trotuareve së bashku me ndriçim; Funksionalizimin e kanalizimit që ka mbetur në gjysmë; Funksionalizimi i ujësjellësit me kapacitet të plotë; Bartja e nxënësve për në shkollë; Ndërtimi i një shtegu për rekreacion në grykën e Krojmirit; Ndërtimin e një ure të re mbi lumin “Drenica”; Ndërtimi i një Ambulante dhe projekte të tjera sa i përket granteve të ndryshme në Bujqësi.
për ti dhënë mbështetje kandidatit Heset Sahiti ishte edhe Valdete Bajrami kryetare e gruas së NISMËS.
Në takim u prezantuan edhe kandidatët për asamble komunale nga NISMA!/LipjaniPress.com//
https://www.facebook.com/PressLipjan/videos/10203613127644979/
https://www.facebook.com/PressLipjan/videos/10203613137925236/
https://www.facebook.com/PressLipjan/videos/10203613151605578/
https://www.facebook.com/PressLipjan/videos/10203613164885910/

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Bukuresht: Qeveria formalisht e pezullon dekretin që nxiti protesta masive

lipjanipress

Shumica nuk hanë e nuk pinë, por a e dini historinë e lindjes së muajit të Ramazanit

lipjanipress

Erdogan i quan “mbetje naziste dhe fashiste” holandezët

lipjanipress

Musliu thotë se gjendja e shqiptarëve në Veri është e rëndë

lipjanipress

Si do të ndryshonte pozita e komunitetit Ashkali në rastë të qeverisjes nga LVV

lipjanipress

I shpëton rrëmbimit duke kërcyer nga bagazhi i makinës në lëvizje (Video)

lipjanipress

PËRLESHEN DY PERSONA NË LIPJAN ARRESTOHEN

lipjanipress

Gallatë e madhe në internet, për linjën e parë të fluturimit Beograd – Prishtinë (Foto)

lipjanipress

Ambasadorja gjermane: Jemi të dëshpruar me propozimin për Ushtrinë

lipjanipress

Intervista në portalin Kosovë 2.0 për Kryetarin e Partisë Demokratike të Ashkalinjve të Kosovës

lipjanipress

Avokati i Popullit: Kushtëzimi për pagesën e tatimit në pronë, i paligjshëm

lipjanipress

Shkupi reagon ndaj Edi Ramës: Mos u merr me Maqedoninë

lipjanipress
Skip to toolbar