LipjaniPress

Kryeministër z.Ramush Haradinaj zëvendëskryeminister z.Fatmir Limaj shikoje këtë Çlirimtarin është nga Llapushniku Malush Gashin bashkëluftetarë i joni

Lajme Op/Ed

Malush Gashi ishte ushtar i UÇK-së i Brigades 121 Kumanova njeri nder ushtaret me të suksesshëm që mori pjesë ne Grykë të Llapushnikut dhe ne shumë beteja të tjera.

Si pasoj e luftës Çlirimtare ballafaqohet me shëndetin e vështir me vite të tera dhe me kushte shumë të dobëta financiare ekonomike, djemtë i shkolloj me munde , sakrifica dhe kushte të vështira, dhe tani me fakultet i bredhin rrugëve.

Ndërsa kabinetin e ke bere me të madh se të Kinës me tulifar kulleri dhe kullere , ndërsa djem të tij nuk pat vend kund në kabinet dhe ne ketë shtet. Keni ndare mjete për shërimin e Bujar Bukoshit që ishte kundër luftës dhe që ka biznese dhe miliona, ndërsa luftëtari i UÇK-se mbetet nën mëshirën e fatit.

Por nuk është i vetëm ky çlirimtar i cili vuan këto pasoja të moskujdesesh institucionale, por çlirimtare të tjerë kanë bëre edhe vetëvrasje nga kushtet e vështira ekonomike dhe shëndeti i ligë.

Kryeministër askush ma mirë së tij nuk e ndien dhembjen për humbjen e më të dashurve por ju lutem Zvogëloni pak kabinetin tuaj, hapni vende pune për çlirimtaret dhe familjet e tyre dhe kthejeni kokën nga kjo kategori e përvuajtur që ka dhënë aq shumë për shtetin dhe kombin.

Kryeministër, çlirimtaret po vdesin nga moskujdesi dhe aq më keq po vdesin të zhgënjyer kur një qeveri e përberë prej çlirimtaresh nuk përkujdeset aspak për ta. A nuk është marre që kjo kategori të mbetet e tillë pikërisht nga ju kryeministër?!

Shkruan:Hysni Gashi/Transmeton:Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Publikohet edhe video e fushatës luksoze të Refiqe Tërnavës

lipjanipress

Fajon: Nëse nuk ratifikohet Demarkacioni, Kosovës do t’i duhen vite të tëra për liberalizim (Video)

lipjanipress

Arrestohet ushtari gjerman, planifikonte sulm terrorist

lipjanipress

Kandidati për president të Serbisë: Kosova është e pavarur, duhet ta njohim

lipjanipress

Kanë filluar punimet në asfaltimin e rrugës Babush Cernillë

lipjanipress

Presidenti kërkon drejtësi për shqiptarët e serbët e vrarë në Kosovë.(VIDEO)

lipjanipress

Policia jep detaje për protestën e sotme kundër ardhjes së Vucicit në Kosovë

lipjanipress

U promovua enciklopedia “Bardhësitë e Atdheut

Press Lipjani

Këshilli i Prindërve kundërshton grevën e nesërme

lipjanipress

Deputeti i PDK’së i kërkon Mustafës ta ndërrojë Ministrinë e Shëndetësisë

lipjanipress

POLITIKANË DHE KOLEGË I DALIN NË MBROJTJE GAZETARES XHARRA

lipjanipress

Përmbledhëje e programit të së enjëtes në Shtime gjatë përurimit të SPIN TV (VIDEO+FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar