LipjaniPress

Kryeministër z.Ramush Haradinaj zëvendëskryeminister z.Fatmir Limaj shikoje këtë Çlirimtarin është nga Llapushniku Malush Gashin bashkëluftetarë i joni

Lajme Op/Ed

Malush Gashi ishte ushtar i UÇK-së i Brigades 121 Kumanova njeri nder ushtaret me të suksesshëm që mori pjesë ne Grykë të Llapushnikut dhe ne shumë beteja të tjera.

Si pasoj e luftës Çlirimtare ballafaqohet me shëndetin e vështir me vite të tera dhe me kushte shumë të dobëta financiare ekonomike, djemtë i shkolloj me munde , sakrifica dhe kushte të vështira, dhe tani me fakultet i bredhin rrugëve.

Ndërsa kabinetin e ke bere me të madh se të Kinës me tulifar kulleri dhe kullere , ndërsa djem të tij nuk pat vend kund në kabinet dhe ne ketë shtet. Keni ndare mjete për shërimin e Bujar Bukoshit që ishte kundër luftës dhe që ka biznese dhe miliona, ndërsa luftëtari i UÇK-se mbetet nën mëshirën e fatit.

Por nuk është i vetëm ky çlirimtar i cili vuan këto pasoja të moskujdesesh institucionale, por çlirimtare të tjerë kanë bëre edhe vetëvrasje nga kushtet e vështira ekonomike dhe shëndeti i ligë.

Kryeministër askush ma mirë së tij nuk e ndien dhembjen për humbjen e më të dashurve por ju lutem Zvogëloni pak kabinetin tuaj, hapni vende pune për çlirimtaret dhe familjet e tyre dhe kthejeni kokën nga kjo kategori e përvuajtur që ka dhënë aq shumë për shtetin dhe kombin.

Kryeministër, çlirimtaret po vdesin nga moskujdesi dhe aq më keq po vdesin të zhgënjyer kur një qeveri e përberë prej çlirimtaresh nuk përkujdeset aspak për ta. A nuk është marre që kjo kategori të mbetet e tillë pikërisht nga ju kryeministër?!

Shkruan:Hysni Gashi/Transmeton:Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Mishi i kalbur nga Brazili, BE në alarm! Po Shqipëria?

lipjanipress

Diplomati amerikan: Zgjedhjet e parakohshme nuk janë opsion

lipjanipress

Krasniqi për bisedën e Thaçit me Vuçuiqin: Kush u gëzua më shumë

lipjanipress

Begaj: Krenar që Nuk Kishte Asnjë të Vdekur nga Rriqrat

lipjanipress

Bashkë me Lavdimin, është vrarë edhe vëllai i Ridvan Haqifit, Bilalli

lipjanipress

Vllasi thotë se dikush e ka thirrur nga Rusia pas sulmit (Video)

lipjanipress

Plagoset një femër me armë zjarri në Prishtinë

lipjanipress

Përplasje mes studentëve dhe zyrtarëve komunal në Ferizaj

lipjanipress

Transmetoi vrasjen drejtpërdrejt në Facebook, policia në kërkim të amerikanit (+18 VIDEO)

lipjanipress

Haradinaj: Mustafa është i lodhtë, Kurti s’e kupton qeverisjen

lipjanipress

Kanë nisur punimet në renovimin e QKMF-së në Lipjan

lipjanipress

Në Gjermani, mërgimtarët e kapin mat Shpend Ahmetin në një vikend tjetër të shtrenjtë (Foto)

lipjanipress
Skip to toolbar