LipjaniPress

Kryeministri: E zgjidhëm një problem të brendshëm me ndihmën ndërkombëtare (LIVE VIDEO)

Lajme

Kryeministri Isa Mustafa ka thënë se kanë zbatuar të gjitha procedurat ligjore për të trajtuar murin e paligjshëm në Veri të Mitrovicës.

Ai, në një konferencë për media, ka thënë se me përkrahjen e SHBA’së dhe BE’së është arritur pajtimi për detajet e rrënimit të murit.

“Muri sot është rrënuar. Ndërkaq, ajo pjesë e sheshit do të rehabilitohet në përputhje me projektin e BE’së dhe në përputhje me të gjitha kriteret dhe ligjet e Kosovës”, ka thënë Kryeministri Mustafa.

Shefi i Qeverisë ka thënë se janë koordinuar me Hashim Thaçin e Kadri Veselin për të rrënuar murin.

“Përfaqësuesit e zgjedhur politik të qytetarëve janë ulur së bashku me praninë e miqve ndërkombëtar dhe e kanë zgjidhur këtë çështje bazuar në ligjet e Kosovës”, ka thënë Kryeministri.

“E kemi zgjidhur një problem të brendshëm me përkrahje ndërkombëtare”, ka shtruar ai.

https://www.facebook.com/IsaMustafaKS/videos/1239953236070911/

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryeministri Mustafa: Kosova e përkushtuar për thellimin e bashkëpunimit me Zvicrën

lipjanipress

Janë bërë hit në internet, por e vërteta për to është shokuese

lipjanipress

Këto janë arsyet që Prokuroria ngriti aktakuzë kundër Shukri Bujës dhe 8 bashkëpunëtorëve të tij

lipjanipress

PDK, LDK, VV, AAK dhe Nisma janë takuar në Tiranë, ja çfarë kanë bidesuar

lipjanipress

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti uron 7 Marsin të gjithë mësimdhënësve

lipjanipress

Gjendet traktori i vjedhur para 18 vjetësh (Video)

lipjanipress

Kryeministri i Kanadasë dëgjon Kuran (Video)

lipjanipress

Aktivitet pesë ditor i Qendrës Rinore për të rinjtë e komunës

Press Lipjani

Mandati për Qeverinë: Ivanov nesër nis konsultimet me partitë politike

lipjanipress

‘Drejtimi i veturës së djegur kah Mitrovica e Jugut i qëllimshëm’

lipjanipress

Qëllohet me armë për vdekje derisa po xhironte një videoklip muzikor (Foto)

lipjanipress

Hoxhaj viziton Malajzinë, bashkëpunimi ekonomik me interes reciprok

lipjanipress
Skip to toolbar