LipjaniPress

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka vizituar Banullën dhe Gadimen Haradinaj: Do ta mbështesim fuqishëm dr. Fitim Selimin për kryetar të Lipjanit(Video+Foto)

Lajme Lipjani Uncategorized Zgjedhjet 2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës,dega në Lipjan ka mbajtur një takim parazgjedhor para qytetarëve të fshatit Banullë prej nga vjen edhe vetë kandidati për kryetar të komunes së Lipjanit, dr.Fitim Selimi,njëherit kryetar i degës së AAk- në Lipjan.Në tubimin e mbajtur ka qenë i pranishëm edhe kryetari i AAk-së, dhe kryeministri i Republikes së Kosovës z. Ramush Haradinaj.shkruan Lipjanipress.com//
Fillimisht, pjesë të Programit Zgjedhor pra kryeministrit Haradinaj dhe qytetarëve të Banullës ka shpalosur dr. Selimi Zhvillimin e komunës në periudhën e deritashme e ka vlerësuar si jo të kënaqshme dhe përcjellje të problemeve serioze kryesisht në dëm të qytetarëve.”Prandaj ardhja e ime në krye të komunës së Lipjanit do të ndryshoj shumëçka për të mirën e tyre sepse e kam edhe mbështetjen nga niveli Qendror dhe pikëprisht nga kryeministri Ramush Haradinaj”. Në mandatin tim do të punojmë së bashku për ta ndryshuar jetën në arsim e sidomos në shëndetësi ku edhe dotë punoj por edhe në lëmitë tjera në interes  të qytetarëve të komunës sonë.
Në përkrahje të dr. Selimit ka dalur edhe vetë kryeministri i Republikes të Kosovës Ramush Harainaj. Kryeministri është pritur me duartrokitje të shumta por edhe shume herë është shoqëruar nga ato duartrokitje ne përkrahje të fjalës së tij dhe të premtimeve për një jetë më të mirë të qytetarëve. Kryeministri Haradinaj ka vizituar edhe fshatin Gadime ku është pritur në mënyrëm më të mirë . Ai së badhku me dr.Fitimin i kanë dhën mbështetje zhvillimit të komunës së Lipjanit në periudhën e ardhshme në krye me dr. Fitim Selimin kryetar./LipjaniPress.com//

https://www.facebook.com/PressLipjan/videos/10203619808692001/

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Gjykata e Ferizajt jep detaje për policin e dyshuar, Përfitoi mijëra euro me fajde

lipjanipress

Digjet ferma bashkë me 28 krerë lopë në Ferizaj (Foto)

lipjanipress

Sfarqa: Nuk ka prishje të njëanëshme të koalicionit

Press Lipjani

ISIS i lë fëmijët të vuajnë urie, u thotë se në parajsë mund të hanë çka t’ua do zemra

lipjanipress

Hetime për përplasjen vdekjeprurëse të autobusit hungarez në Itali

lipjanipress

POLITIKANË DHE KOLEGË I DALIN NË MBROJTJE GAZETARES XHARRA

lipjanipress

Vetëm një tezë.

lipjanipress

Jashari i fut në listë për vrasje edhe Mustafën, Veselin e Thaçin etj.. (VIDEO)

lipjanipress

Gjykata e Kolmarit: Ende po i presim dokumentet e Serbisë për Haradinajn

lipjanipress

Përmbledhëje e programit të së enjëtes në Shtime gjatë përurimit të SPIN TV (VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Suspendohet gjykatësja Safete Tolaj

lipjanipress

1648 testime për COVID-19

lipjanipress
Skip to toolbar