LipjaniPress

Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës ,dega në Lipjan

Lipjani

PDK-në Lipjan mbajti mbledhjen e radhës
Lipjan ,15 maj 2017

Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës ,dega në Lipjan , nën udhëheqjen e kryetarit z. Shukri Buja,sot ka mbajt takimin e radhës me ç’rast janë ndarë detyrat operacionale dhe mobilizuese për zgjedhjet e 11 qershorit të këtij viti.
Kryetar i Shtabit Zgjedhor u zgjodh ,Shukri Buja,kryetar i degës
Drejtor Shtabit Zgjedhor u zgjodh,Lulzim Rrustemi
Drejtor për Informim dhe marketing ,Hasan Luma
Drejtor për Financa ,Mendim Luma
Drejtor për Komisionier dhe Vëzhgues ,Feti Buja
Drejtor për Shërbime Teknike ,Bajram Rizani dhe
Drejtor për Shërbime Administrative dhe teknike Arian Hasani
Kryesia po ashtu nominoi të gjithë Shefat e Shtabeve të Zonave Zgjedhore.
Ndërkaq ,kryesia e degës unanimisht propozoi PDK-së në qendër ,listën prej gjashtë kandidatëve të mundshëm për zgjedhjet nacionale të 11 qershorit për Kuvendin e Kosovës,si vijon :Shukri Buja,Selvije Halimi,Florent Hoxha,Luzim Rrustemi, Ylber Aliu dhe Petrit Kelmendi./Lipjanipress.com//
Sektori për informim dhe arkiv!

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Komuna e Lipjanit e dënon rastin e thyerjes së xhamit të dritares në shkollën “Vëllëzërit Aksiq” në fshatin Rubovc

lipjanipress

LDK Lipjan- Sonte vazhdojmë në TOPLIQAN

lipjanipress

Edhe Lipjani pa balotazh: Kandidati i LDK’së merr 56 për qind

lipjanipress

Komuna e Lipjanit njofton organizatat joqeveritare

lipjanipress

H.Luma & A.Bajrami:Vrasësit e qytetarëve kraishtas të dalin para drejtësisë

lipjanipress

Kuvendi i Komunës së Lipjanit ka zhvilluar punimet e mbledhjes së 40-të

lipjanipress

IMRI AHMETI: QYTETARËT PËRMES VENDIMMARRJES NDIKOJNË NË ZHVILLIM

lipjanipress

Kryetari Ahmeti kërkon punë dhe angazhim maksimal nga shefat e sektorëve

lipjanipress

M.Tahiri: Punësimi mbetet ende sfida më e madhe për të rinjët e Ashkalinjëve

lipjanipress

Kandidati për Kryetar të Komunës së Lipjanit z. Ismet Hajrullahu, bashkë me shumë të rinjë, sot kanë pastruar rrugën ‘Isa Olluri’ në qytetin e Lipjanit.

lipjanipress

Gjatë Zgjedhjeve të 22 tetori pati edhe fletëvotime të prishura qëllimisht (FOTO)

lipjanipress

Nesër pritet të shpallet aktgjykimi ndaj Pal Lekaj dhe të tjerëve që ngarkohen me vepra penale për korrupsion

lipjanipress
Skip to toolbar