LipjaniPress

Kryesuesja Vlora Limani-Hajnuni seancën e të Mërkures e quan të përfunduar.(VIDEO)

Lajme Lipjani

Lipjan 30 mars
Meqenëse në mbledhjen e të mërkurës të KK-së të Lipjanit nuk është aprovuar rendi I ditës në mungesë të votive nga subjektet politike PDK,AAK dhe PSDK, kryesuesja Vlora Limani-Hajnuni e ka shpallur të përfunduar këtë seancë.


Mirëpo , përfaqësuesit e opozitës të sipër përmendur nuk janë pajtuar me këtë veprim dhe kanë qëndruar në Sallë për të zgjedhur kryesuesin e ri, mbështetur në 16 votat që posedonin.
Për të pasur një pasqyrë më reale për lexuesin dhe qytetarin lipjanas,”Lipjanipress”ka marrur prononcimet nga znj.Vlora Limani-Hajnuni, të cilën mund ta ndiqni në vijim./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Vdekja e 4-vjeçarit nga qentë, helmim masiv i kafshëve të rrugës nëpër Maqedoni

lipjanipress

Videoja e plotë e pjesës së dytë të dokumentarit “Njëmbëdhjetë Thikat”

lipjanipress

Nikolic dhe Vucic nisin takimin me Mogherinin

lipjanipress

Flet vajza e Ramiz Lladrovcit, thotë se vetura i është thyer për herë të dytë

lipjanipress

Njeriu Australian mbijeton duke u bllokuar për orë të tëra në një pellg me baltë e ujë (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

E dhimbshme, shikojeni se si i moshuari rrokulliset në shkallët lëvizëse (Video)

lipjanipress

Kroacia kërkon 20 mijë punëtorë për sezonin veror

lipjanipress

Teoritë e konspiracionit: Gjenerali kroat është shëndoshë e mirë, vetëvrasja u inskenua

lipjanipress

“Nuk mund të tërhiqet paralele në mes të Jasharit e Rugovës, sakrifica e Jasharajve është unike”

lipjanipress

Buja tregon se kush e bindi të heq dorë nga kandidimi për deputet

lipjanipress

Veseli tallet me Kurtin: Kthehu nga Norvegjia, nuk do të ketë luftë

lipjanipress

Monedha false 100-ëshe qarkullojnë nëpër Prishtinë

lipjanipress
Skip to toolbar