LipjaniPress

Kryetarët e Komunave vizitojnë Ramush Haradinajn në Francë

Lajme

Ramush Haradinaj vizitohet nga disa kryetar të Komunave të Kosovës.

Gjatë pjesëmarrjes në Sesionit Pranveror të Kongresit të Autoriteteve Lokale të Këshillit të Evropës, në Strasburg, një delegacion i Autoriteteve Lokale të Kosovës , në kuadër të Asociacionit të Komunave të Kosovës, ka vozitur kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndaluar nga autoritetet franceze, sipas një urdhërarresti nga Serbia.

Në vizitë zotit Ramush Haradinaj, bashkë me kryetarin kryetari Naim Ismajli ishin edhe Agim Veli- nënkryetar i Asociacionit të Komunave të Kosovës ( AKK ) dhe Sazan Ibrahimi – Drejtor Ekzekutiv i AKK-së

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Lëvizja “Syri i Popullit” quhet organizata e Murat Jasharit

lipjanipress

Edi Rama në AKK: Procesi i Ramushit do të përfundojë ashtu siç duhet

lipjanipress

Lajm i mirë nga Italia, kërkohen 17 mijë punëtorë sezonalë. Ja rregullat për shqiptarët

lipjanipress

Pas luftës serbët e vranë vëllain e Azem Vllasit (Pamje të rënda)

lipjanipress

Ambasadori Delawie i drejtohet edhe Kuvendit: Hidheni poshtë projektligjin për ushtrinë

lipjanipress

Oficerja bukuroshe e FSK-së, i punon arat (Foto)

lipjanipress

Partia e Ashkalive për Integrim – dega në Lipjan ka mbajtur Kuvendin Zgjedhor (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

“Nuk mund të tërhiqet paralele në mes të Jasharit e Rugovës, sakrifica e Jasharajve është unike”

lipjanipress

Kosova ka vite që ka zënë vend në diplomacinë e Rusisë, thotë Lauka

lipjanipress

Agani shkarkon disa anëtarë të partisë, vendos për koalicion me Veselin

lipjanipress

Veseli: Vetëvendosje nuk mund ta udhëheq Kosovën pasi nuk e njeh si shtet

lipjanipress

Serbia pretendon se 58 për qind e territorit të Kosovës është pronë e saj

lipjanipress
Skip to toolbar