LipjaniPress

Kryetari Ahmeti i përkushtuar në përmirësimin e kushteve në shkolla

Lajme Lipjani

Komuna e Lipjanit e udhëhequr nga Kryetari Imri Ahmeti edhe këtë vit ndër prioritetet e veçanta e ka rregullimin e infrastrukturës dhe investimeve të ndryshme pothuajse në të gjitha objektet shkollore. E gjithë kjo po bëhet me qëllim të sigurisë së nxënësve dhe përmirësimit të kushteve për mësim.
Së fundi ka filluar edhe realizimi i projektit në ndërtimin e rrethojës së oborrit të sh.f.m.u “Skenderbeu” në fshatin Kraishtë si dhe rregullimi i infrastrukturës së oborrit të kësaj shkolle. Gjatë vizitës së kreut të Lipjanit Imri Ahmeti ky projekt është cilësuar i rëndësishmëm i cili do të ndikojnë në sigurinë e nxënësve dhe kushteve të tjera rekreative./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kadri Veseli lanson “Fondin Rinor” për përkrahjen e ideve të reja në PDK

lipjanipress

Kaos komunikacioni në qendër të qytetit në rrugën  Gjergj Fishta.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Bekim Olluri: Forumi Rinor i AKR-së dega në Lipjan, bojkoton dhe pezullon të gjitha aktivitetet AKR-së në Lipjan

lipjanipress

Ushtria bëhet sivjet

lipjanipress

Hetime për përplasjen vdekjeprurëse të autobusit hungarez në Itali

lipjanipress

Skandal në Beograd: “Vëllazëria” serbo-ruse përfundon në therje me thika (VIDEO)

lipjanipress

Parlamenti në Zvicër ndryshon statusin e azilkërkuesve

lipjanipress

Kusari e Sejdiu kërkojnë Komision Hetimi Parlamentar për Politizim të Bordeve dhe Pozitave të Larta

lipjanipress

Luftoi për kosovën iku në francë dhe u kthye përseri për ta vrarë vëllanë në lipjan

lipjanipress

A JANË TË RREZIKUR NGA KANCERI DHE LEUKEMIA? ATA QË JETOJN DHE PUNOJN AFËR LINJAVE TË TENSIONIT TË LARTË

lipjanipress

Qytetarët e Luginës të zhvendosur në Kosovë s’po mund të pajisen me dokumente

lipjanipress

Kosova renditet e para në botë me vdekjet nga COVID-19 në 1 milion banorë

lipjanipress
Skip to toolbar