LipjaniPress

Kryetari Ahmeti i përkushtuar të mbështet të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit pa dallim etnie

Lipjani

Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti së bashku me ambasadoren e Kroacisë në Kosovë Marija Kapitanoviq dhe me Ministrin e Infrastrukturës, Lutfi Zharku kanë vizituar sot Janjevën.

Gjatë kësaj vizite ata janë takuar me priftin Don Mate të Kishës katolike “Shën Kolli”, i cili i njoftoi musafirët për gjendjen e komunitetit kroat dhe qytetarëve janjevas në përgjithësi.
Don Mate ka falenderuar Komunën e Lipjanit e në vecanti kryetarin Ahmeti për investimet që ka bërë në Janjevë gjatë kësaj periudhe të qeverisjes, siç janë: asfaltimi i rrugëve në qendër të Janjevës dhe rrugicave të tjera, rehabilitimi i ndriçimit publik, vendosja e nxemjes qendrore në shkollën “Shtjefën Gjeçovi, investime në kanalizim si dhe shumë projekte të tjera.
Në anën tjetër Kryetari Ahmeti tha se shumë shpejt Janjeva do të ketë edhe investime të tjera siç janë ndërtimi i fushës moderne të futbollit me ndriqim publik si dhe trotuari me ndriqim publik, prjekte këto që do të fillojnë të realizohen në këtë vit. Po ashtu, ai ka bërë të ditur se Komuna të cilën ai e udhëheq është e përkushtuar që të gjejë mundësi edhe për investime të tjera në Janjevë për vitet në vijim./Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Hajrullahu ” Me Jetën e Re do t’i sjellim Lipjanit jetën e re”

lipjanipress

QENDRA E LËVIZJES VETËVENDOSJE! NË LIPJAN, NË NJË TUBIM MADHËSHTOR BËRI PREZANTIMIN E KANDIDATIT PËR KRYETAR TË KOMUNËS SË LIPJANIT DHE KANDIDATËVE PËR KUVENDIN E KOMUNËS SË LIPJANIT.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

8 janari u lind shkrimtari Anton Pashku

lipjanipress

Përmbledhëje e programit të së enjëtes në Shtime gjatë përurimit të SPIN TV (VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Kuvendi i Komunës së Lipjanit ka zhvilluar punimet e mbledhjes së 40-të

lipjanipress

Kandidati Hajrullahu viziton Qendrën për punë Sociale në Lipjan.

lipjanipress

PËRLESHEN DY PERSONA NË LIPJAN ARRESTOHEN

lipjanipress

N J O F T I M:Njoftohen qytetarët për vazhdimin e afatit të konkursit publik për ndarjen e banesave në Komunën e Lipjanit.

lipjanipress

Sot u mbajt takimi i Grupit Joformal për Transparencë në Komunën e Lipjanit

lipjanipress

Nënkryetari Xhemajli priti në takim Zëvendësministrin e Zhvillimit Rajonal Musa Cena

lipjanipress

Josef Martinsen: Letër e hapur drejtuar Qeverisë së Kosovës

lipjanipress

Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës ,dega në Lipjan

lipjanipress
Skip to toolbar