LipjaniPress

Kryetari Ahmeti ka inspektuar asfaltimin e rrugëve në Gadime

Lipjani

Kryetari i komunës Imri Ahmeti, ka inspektuar punimet në asfaltimin e rrugëve në disa lagje të fshatin Gadime të Ulët.

Me këtë rast i pari i komunës Lipjanit Imri Ahmeti, ka uruar gadimasit për rrugët e reja në të njejtën kohë ai ka bërë të ditur se shumë shpejt do të filloj edhe instalimi i ndriçimit publik përgjatë trotuarit prej fshatit Babush e deri në fshatin Gadime të Epërme, në mënyrë që përmes projekteve të realizuara deri më tani dhe atyre që do të inplementohen në vazhdimësi do të lehtësohet edhe më tepër jeta dhe mirëqenia e qyetarëve, ka thënë ndër të tjera Kryetari Imri Ahmeti.
Nga ana tjetër banorët e fshatit Gadime kanë falenderuar Kryetarin Ahmeti për përkushtimin e tij të pakursyer në realizimin e shumë projekteve, projekte këto të cilat për veç se kanë ndikuar drejtë për së drejti tek banorët ato i kanë dhënë edhe një pamje të mirë fshatit duke mos e dalluar atë nga ajo e qytetit./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Flaka Surroi: Reagon ndaj tentim vrasjes se Azem Vllasit

lipjanipress

Ta ndihmojmë invalidin e luftës Irfan Xhaferin

lipjanipress

VAZHDON MOBILIZIMI I LËVIZJES VETËVENDOSJE! NË LIPJAN

lipjanipress

Lulzim Rrustemi: Shumë shpejt do ta thërrasim mbledhjen e Kuvendit të Komunës (VIDEO)

lipjanipress

M.Tahiri: Punësimi mbetet ende sfida më e madhe për të rinjët e Ashkalinjëve

lipjanipress

Në Kolegjin “Mehmet Akif”mbahet ceremonia e diplomimit të maturantëve të gjeneratës së 12-të

lipjanipress

Organizatat e Shoqërisë Civile të Komunës së Lipjanit shqyrtuan prioritetet e programit ReLOad

lipjanipress

Ditëve të fundit është shtuar dukshëm numri i të prekurve me sëmundjen e fruthit në Kosovë. Nga kjo sëmundje deri më tani kanë vdekur 2 persona, një fëmijë 15 muajsh dhe një 37 vjeçar.

lipjanipress

Fluturimi i Valon Sylës në kazan !… SHKRUAN : Bekim Brestovci

lipjanipress

DËBIMI I SHQIPTARËVE NGA SANXHAKU I NISHIT 1878/1789:NJËQIND E KATËRDHJETË VJETË MË PARË (FOTO)

lipjanipress

Veteranët shpresojnë se do të udhëheqin Agjencinë qeveritare për kategoritë e dala nga lufta

lipjanipress

Ja çka thonë të moshuarit për mungesën e WC-ve publike në Prishtinë (VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar