LipjaniPress

Kryetari Ahmeti ka mbajtur takimin e rregullt konsultativ me Këshillin e drejtorëve

Lajme Lipjani

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti gjatë ditës së sotme ka mbajtur takim konsultativ me drejtorët e Drejtorateve Komuale.

Në këtë rast, Kryetari Imri Ahmeti u informua lidhur me ecurinë e shpenzimit të buxhetit komunal si dhe me implementimin e projekteve ne teren. Po ashtu gjatë kësaj mbledhje janë diskutuar edhe shumë çështje të tjera të interesit publik.
Gjithashtu, Kryetari Ahmeti ka kërkuar nga Këshilli i drejtorëve angazhim maksimal në implementimin e projekteve gjatë kësaj periudhe deri në çertifikimin e rezultateve të zgjedhjeve të 22 tetorit dhe emërimin e kabinetit të ri nga ana e Kryetarit Ahmeti.
Përgjatë kësaj mbledhje janë diskutuar edhe një varg çështjesh që kanë të bëjnë me angazhimet në punët e përditshme të Drejtorateve Komunale, me theks të veçantë u diskutua për përgaditjet në shënimin e festës së 28-të Nëntorit, datë kjo ku në sheshin e qytetit të Lipjanit do të vendoset edhe shtatorja e Komandatit Legjendar Adem Jashari./lipjanipress.com//

 

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

‘Mars’ tërheq disa lloje çokollatash nga tregu – mund të përmbajnë virus vdekjeprurës

lipjanipress

Çfarë po ndodh me Presidentin turk?(VIDEO)

lipjanipress

Nishani: Gjendja e drogës dhe e krimit në Shqipëri, më e rëndë se në Meksikë

lipjanipress

Edhe Komuna e Lipjanit i bashkohet aksionit ” Ta Pastrojmë Kosovën” (FOTO)

lipjanipress

Policia realizon pilot projektin për vendosjen e shenjave të trafikut

lipjanipress

Rrëfimi i trishtë i vajzës së shitur te 70 vjeçari për seks

lipjanipress

Në qytetin e Lipjanit është ngritur Shtatorja e Komandantit Legjendar Adem Jashari (VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Çfarë më mësoi Sllobodan Millosheviqi për Donald Trumpin

lipjanipress

Gjakovë: Digjet autobusi, vlera e dëmit 15.000 euro

lipjanipress

Kërkohet ndihmë për shërimin e voglushes Elsa Sopa

lipjanipress

KRYETARI VETËVENDOSJES NË LIPJAN SELATIN RETKOCERI DO TË JETË NË STADIUMIN E QYTETIT KU ZHVILLOHET DERBI LOKAL ULPIANA – ARBËRIA

lipjanipress

Pështyhet e quhet tradhtar gazetari maqedonas që raportoi për zyrtarizimin e gjuhës shqipe

lipjanipress
Skip to toolbar