LipjaniPress

Kryetari Ahmeti ka pritur në takim përfaqësueset e Forumit për Iniciativa Qytetare

Lipjani

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti ka pritur sot në zyrën e tij drejtoreshen ekzekutive të Forumit për Iniciativa Qytetare (FIQ) Dajana Berisha, me të cilën ka diskutuar rreth gjetjes së mundësive për angazhim të përbashkët në mes të Komunës së Lipjanit dhe FIQ, në fushën e zhvillimit të qëndrueshëm ekonomik përmes nxitjes dhe përkrahjes së ndërmarrësisë, punësimit të të rinjëve dhe të gruas, menaxhimit të hapësirave publike dhe përfshirjes së qytetarëve në vendimarraje.
Kryetari Ahmeti ka njftuar drejtoreshen Berisha për qasjen e re strategjike të Komunës së Lipjanit rreth zhvillimit ekonomik dhe fuqizimit te sektorit privat si dhe ka ofruar bashkëpunim të ngushtë duke u fokusuar më shumë në fushën e përkrahjes së fëmijëve përmes financimit të ideve ivonative.
FIQ u deklarua e gatshme për të përkrahur Komunën e Lipjanit në fushat larte cekura.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

PDK dega në Lipjan ,mbajti takim në qytetin e Lipjanit

lipjanipress

Kandidati Hajrullahu viziton Qendrën për punë Sociale në Lipjan.

lipjanipress

Vandalizmi në shkolla shfaq papërgjegjësinë e institucioneve

lipjanipress

Dega e PDK-së në Lipjan sqaron qytetarët lipjanas me të vërtetën rreth aderimit të z.Idriz Maliqi në PDK

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës ditëve në vijim

lipjanipress

ASPEKTE DEMOGRAFIKE DHE STATISTIKORE PËR PUNËSIMIN DHE STRUKTURA E PUNËSIMIT NË LIPJAN

lipjanipress

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në magjistralen Prishtinë- Lipjan.

lipjanipress

LËVIZJA VETËVENDOSJE! QENDRA NË LIPJAN PREZENTON PROGRAMIN ME TË CILIN DO TË UDHËHEQ KOMUNËN

lipjanipress

Demantohet lajmi në një postim gjëja se gjithë kryesia e AKR-s paska kalu në LDK

lipjanipress

Deklarat Primare 25 Pikëshe nga Lëvizja Për Ndryshim

lipjanipress

Gadimja e Eperme dhe e Ulet , perkrahin fuqishem Dr. Fitim Selimin,

lipjanipress

QYLAGA DHE KROJMIRI MBËSHTESIN LËVIZJEN VETËVENDOSJE! DHE SELATIN RETKOCERIN (Foto)

lipjanipress
Skip to toolbar