LipjaniPress

Kryetari Ahmeti ka pritur në takim Raphy Darbellay dhe Daniel Zyfferey nga Zvicrra

Lipjani

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti, të hënën ka pritur Raphy Darbellay dhe Daniel Zufferey nga Martigny i Zvicrrës.
Në këtë rast Kryetari Ahmeti ka shprehur kënaqësinë e tij që ka pritur përsëri në takim musafirët nga Zvicrra, duke thënë se kontributet e tyre me donacione në Arsim, Sport dhe Shëndetësi janë të vazhdueshme për Komunën e Lipjanit, ndihma këto të mirëseardhura dhe të nevojshme për këto fusha, është shprehur Kryetari Ahmeti.
Musafirët nga Martigny kanë falenderuar kreun e lipjanas Imri Ahmeti për pritje dhe bashkëpunimin e tyre të mirë dhe bashkarisht kanë vizituar klubin e futbollit “Ulpiana”, në Lipjan./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Shokuese qfar gjendet brenda Produkteve

lipjanipress

URGJENTE: VETERANI I UÇK-së Sabedin Agushi është në gjendtje kritike në QKUK kërkohet gjak Grupi 0 Negativ

lipjanipress

I pari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti ka uruar gjithë besimtarët islam muajin e shenjët të Ramazanit

lipjanipress

Dr. Fitim Selimi edhe solemnisht ka pranuar nominimin Kandidat per Kryetar te Lipjanit.

lipjanipress

Kryetari i Komunës, Imri Ahmeti gjatë vizitave në teren

lipjanipress

Nënkryetari i Komunës së Lipjanit, Fauz Xhemajli priti në takim sot Zëvendësministrin për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural, Shukri Maxhuni.

lipjanipress

Gjatë ditëve në vijim vendet që do të mbesin pa rrymë

lipjanipress

Arrestohen katër persona për prostitucion, ja kush janë

lipjanipress

Në sheshin Adem Jashari në Lipjan shumë shpejt do të vendoset Shtatorja e Komandantit Legjendar Adem Jashari

lipjanipress

Nga dita e premte 26/05/2017 banorët e një ndërtese nuk kanë rrymë elektrike(FOTO)

lipjanipress

Njoftim: Organizata “Iniciativa për Zhvillimin e Bujqësisë së Kosovës” (IADK)

lipjanipress

Njoftim: Komuna Lipjanit

lipjanipress
Skip to toolbar