LipjaniPress

Kryetari Ahmeti ka vizituar Këshillin e Bashkësisë Islame në Lipjan

Lipjani

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti, sot ka qëndruar për një vizitë pune në zyret e Këshillit të Bashkësisë Islame në Lipjan, ku është pritur nga kryetari i këtij Këshilli, Xhevdet Bytyqi.
Gjatë këtij takimi u diskutua bashkëpunimi i deritanishëm në mes komunës dhe Këshillit të Bashkësisë Islame si dhe mundësitë e bashkpunimit edhe në të ardhmen.
Me këtë rast kryetari Imri Ahmeti, ka uruar krerët e Bashkësisë Islame në Lipjan për zhvillimin e aktiviteteve duke ju ofruar edhe me tutje mbështjetje institucionale.
Nga ana tjetë, Xhevdet Bytyqi, kryetar KBI në Lipjan ka falenderuar Kryetarin Imri Ahmeti për mbështetjen e vazhdueshme që ka treguar ndaj Këshillit.
Ndryshe, Komuna e Lipjanit viteve të fundit ka mbuluar shpenzimet e varrimit si dhe ka ndarë për çdo vit një shumë të mjeteve financiare për t’ia mundësuar një qytetari shkuarjen në haxh./LipjaniPress.com//

 

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Sot dita e fundit e kualicionëve zgjedhore sapo u lidh një Kualicion zyrtarisht

lipjanipress

Gllavica përkrahë fuqishëm Dr. Fitim Selimin

lipjanipress

LDK e AKR arrijnë marrëveshje, Imri Ahmeti kandidat përbashkët për Kryetar

lipjanipress

Kryetari Ahmeti nënshkruan kontratat për subvencionimin e Klubeve Sportive

lipjanipress

Ministri Selimi shuan Departamentin e hetimeve mjekoligjore të krimeve të luftës (Video)

lipjanipress

Nënkryetari Tasholli nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi për zhvillim ekonomik

lipjanipress

Berat Buzhala godet Shpend Ahmetin dhe e quan Kavec

lipjanipress

Fatmir Reqicën nuk e thyen dënimi 40 vjeçar

lipjanipress

Kanë filluar punimet në asfaltimin e rrugës Babush Cernillë

lipjanipress

Sadri Shala, një kryetar i ardhshëm i Lipjanit!…

lipjanipress

PDK dega në Lipjan sot me datë 03.10.2017, ka paraqitur Kallzim penal në Prokurorinë themelore në Prishtinë kundër Adem Duriqit, Drejtor i Drejtoratit për Prokurim, Komuna e Lipjanit.

lipjanipress

Për Kravatat e Kryeministrit Haradinaj, “kujdesen edhe disa bashkëatdhetar nga Luksemburgu”

lipjanipress
Skip to toolbar