LipjaniPress

Kryetari Ahmeti ka vizituar punimet e ndërtimit shtratit të lumit në fshatin Banullë

Lajme Lipjani

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti i shoqëruar nga drejtori i Drejtoratit për Shërbime Publike Heset Sahiti dhe menagjerët e projekteve gjatë ditë së sotme kanë përcjellur nga afër implementimin e projekteve të shumta në teren, projekte këto që lehtësojnë jetesën e qytetarëve të Komunës së Lipjanit.

Në kë rast Kryetari Ahmeti deri sa po i vizitonte punimet në ndërtimin e shtratit të lumit në fshatin Banullë, ka thënë se me ndërtimin dhe rregullimin e këtij lumi përveç që do të eleminohen kundërmimet e shumta do të largohen edhe mbeturinat e shumta të cilat grumbulloheshin në këtë vend dhe me ndërtimin dhe rregullimin e shtratit të lumit Banulla do të marrë një pamje më të mirë.
Kryetari Ahmeti po ashtu ka thënë se gjatë këtij viti banorët e fshatit Banullë do të i gëzohen edhe projekteve të tjera si ndërtimit të fushës sportive, asfaltimit të rrugëve brenda fshatit dhe projekteve të tjera në vazhdim.
Ndërsa nga ana tjetër banorët kanë shprehur dhe kanë falënderua Kryetarin Imri Ahmetin, për investimet dhe projektet e shumta të cilat po realizohen, e që sipas tyre janë mëse të nevojshme./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kandidati për kryetar z. Heset Sahiti shpalosi edhe në Gllogoc programin për qeverisjen 4 vjeçare në Lipjan.

lipjanipress

Haradinaj: Nëse Qeveria vonon projektligjin e Ushtrisë, e bëjmë deputetët

lipjanipress

Britania dërgon qindra ushtarë, tanke dhe armatim të rëndë në kufirin me Rusinë

lipjanipress

Korrupsioni i lidhur me moszbatimin e ligjeve dhe gjyqësorin jo efikas

lipjanipress

Tribunali i Hagës reagon ndaj Zona Express – tregon në cilat raste u trajtua dhunimi i grave të Kosovës

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka inspektuar asfaltimin e rrugëve në Gadime

lipjanipress

Përkujdesja për të pastrehët, të uriturit dhe të varfrit ështe një nga misionet e Hoxhë Naser Baftiut njëkohesisht edhe Drejtor i Shoqatës Dora e Lirë

lipjanipress

Kryeministri i Kanadasë dëgjon Kuran (Video)

lipjanipress

Erdogan i quan “mbetje naziste dhe fashiste” holandezët

lipjanipress

Megjithatë kryeministri thotë se do ta mbrojë lirinë e mediave

lipjanipress

Nderohen martirët e fshatrave Ribar i Vogël dhe Blinajë (Foto)

lipjanipress

Jep dorëheqje zëvendësministri Lirak Çelaj

lipjanipress
Skip to toolbar