LipjaniPress

Kryetari Ahmeti kërkon punë dhe angazhim maksimal nga shefat e sektorëve

Lajme Lipjani

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti ka zhvilluar sot një takim me shefat e sektorëve të Komunës me qëllim të një kordinimi sa më të mirë në realizimin e detyrave të punës me të cilën ata janë të ngarkuar.

Kryetari Ahmeti gjatë këtij takimi ka kërkuar nga shefat e sektorëve të kenë rolin që ju takojnë në mënyrë që përgjegjësitë e tyre mos t’i bartin tek drejtori i Drejtoratit apo edhe të Kryetari i Komunës. Kryetari Ahmeti po ashtu ka kërkuar që të punohet konform rregullativës ligjore dhe kërkesat e qytetarëve drejtuar Komunës të trajtohen drejtë dhe pa bërë dallime.
Në këtë rast shefat e sektorëve gjatë këtij takimi kordinues kanë paraqitur disa kërkesa lidhur me nevojat në sektorët e tyre përkatës.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

B.Olluri: Në shenjë falënderimi ,,Të jemi krenar për këta mjekë Kosovarë”

lipjanipress

??Zyrtarisht edhe Kampion ne Golem -Durrës , pa asnje humbje PARAFATOSAT U – 13 ??

lipjanipress

Nënkryetari Xhemajli priti në takim Zëvendësministrin e Zhvillimit Rajonal Musa Cena

lipjanipress

Nisma: Vazhdimi i dialogut është vetëm në interes të Serbisë

lipjanipress

Suedia ka arritur një riciklim aq revolucionar sa i ‘kanë mbaruar’ mbeturinat

lipjanipress

Kryetari Ahmeti në mbështetje të sektorit privat

lipjanipress

Lista Serbe: Jeremiq s’mund t’i shohë serbët e Kosovës në sy

lipjanipress

Kur shqiptarët mbronin me gjak Manastirin e Deçanit

lipjanipress

Shëndetësia e Lipjanit përfiton pajisje bazike për Kujdesin Primar Shëndetësor

lipjanipress

Mustafa kërcënon deputetët e LDK’së: Ata që s’e votojnë demarkacionin s’kanë vend në parti (Video)

lipjanipress

Ish – anëtari i VV’së godet Shpend Ahmetin për jahtin: Pse na shisnit moral (Foto)

lipjanipress

Përfaqësuesit e World Visionit Kryetari Ahmeti pret në Lipjan

lipjanipress
Skip to toolbar