LipjaniPress

Kryetari Ahmeti, mbështet turinirin tradicional për nder të Dëshmorit Xhavit Kozhani- Burgia

Lajme Lipjani

Në fshatin Ribar i Madh, sot ka filluar turniri tradicional i cili është organizuar për nderë të Dëshmorit Xhavit Kozhani- Burgia.

Në këtë aktivitet i pranishëm ishte edhe Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, ku gjatë hapjes se këtij aktiviteti ka shprehur gadishmërinë për të mbështetur këtë turnir edhe në të ardhmen. Ky turnir tashmë tradicional që po mbahet për nderë të Dëshmorit Xhavit Kozhani – Burgia është dëshmi e nderimit dhe e respektimit përgjithnjë ndaj veprës dhe sakrificës së Dëshmorit Burgia dhe gjithë dëshmorëve të tjerë, ka thënë ndër të tjera kryetari Ahmeti, duke uruar ekipet garuese që sjellin një lojë të mirë në mënyrë që të madhështohet ky aktvitet edhe më tepër./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Videoja e plotë e pjesës së dytë të dokumentarit “Njëmbëdhjetë Thikat”

lipjanipress

Cormack: Kosova nuk mund të krahasohet me rastin e Republikës Serbe  

Rexhep Isufi

Lipjani mbanë Akademi përkujtimore për Dëshmorët dhe Martirët e Kombit

lipjanipress

Uniteti në dialog, mision i pamundur

Rexhep Isufi

Aeroplanët luftarakë të Izraelit e sulmojnë Rripin e Gazës

lipjanipress

Këshilltari i Presidentit: Me 11 qershor nuk kemi zgjedhje, por referendum

lipjanipress

Kuvendi i Komunës së Lipjanit ka zhvilluar punimet e mbledhjes së 40-të

lipjanipress

Arrestohet Shpend Ahmeti në Milano

lipjanipress

Qytetar të shumët nga Hallaqi i Madh sonte priten kryetarin Imri Ahmeti dhe ekipin e tij.

lipjanipress

Dardan Sejdiu kapet në rren, biznesin që ia ndaloi qytetarit në Prishtinë, ua lejoi Devollëve (Video)

lipjanipress

Policia e Kosovës ka konfiskuar dy armë zjarri AK47 në qytetin e Ferizajit.

Press Lipjani

Opozita pyet nëse Presidenti ka bërë puç duke marrë edhe pozitën e Kryeministrit

lipjanipress
Skip to toolbar