LipjaniPress

Kryetari Ahmeti po qëndron në fshatrat ku reshjet e fundit kanë shkaktuar vërshime (Foto)

Lajme Lipjani

Kryetari Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti pas të reshurave te shiut dhe breshërit në Komunën e Lipjanit së bashku me ekipin e tij po qëndron në fshatrat Gadime, Sllovi, e Smallushë, ku nga afër ka përcjellë dëmet që janë shkaktuar pas vërshimeve.

Komuna e Lipjanit nga dje ka angazhuar ekipet relevante për evidentimin e dëmeve si dhe sot ekipet janë duke bërë pastrimin e rrugëve nga grumbullimi i mbeturinave dhe baltës në rrugët e fshatit Sllovi dhe Smallushë.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Franca vë në shënjestër grupet kriminale shqiptare ne qytetin Bourg-en-Bresse(FOTO)

lipjanipress

Së shpejti fillon rregullimi i objektit social në Magurë

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka pritur në takim përfaqësueset e Forumit për Iniciativa Qytetare

lipjanipress

Suedia rikthen shërbimin e detyrueshëm ushtarak

lipjanipress

Radikali Sheshelj kërkon ndërprerjen e dialogut me Kosovën në Bruksel

lipjanipress

Zyrtarët e QKU: Bajram Rexhepi është në komë artificiale

lipjanipress

Zëvendësdrejtori i AKI-së s’shkon për të raportuar para Komisionit për gylenistët

lipjanipress

Ish – anëtari i VV’së godet Shpend Ahmetin për jahtin: Pse na shisnit moral (Foto)

lipjanipress

Deklaratë për media e Partisë Liberale të Kosovës

Rexhep Isufi

Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës ,dega në Lipjan

lipjanipress

Vdekja e 4-vjeçarit nga qentë, helmim masiv i kafshëve të rrugës nëpër Maqedoni

lipjanipress

Reagon Ali Ahmeti: Deklarata e partive shqiptare nuk cenon shtetin e Maqedonisë

lipjanipress
Skip to toolbar