LipjaniPress

Kryetari Ahmeti realizon premtimin për ndërimin e shkollës në fshatin Mirenë

Lajme Lipjani

Në fshatin Mirenë të Komunës së Lipjanit, sot para një numri të konsideruar të nxënësve, arsimtarëve dhe të pranishmëve të tjerë, Kryetari i Komunës, Imri Ahmeti së bashku me mësuesin e parë të këtij fshati, Ali Azemi kanë vënë gurëthemelin për ndërtimin e objektit të ri shkollorë.
Në këtë rast kryetari Ahmeti ka uruar nxënësit dhe mësimdhënësit e fshatit Mirenë për fillimin e punimeve në obejtkin e ri shkollor, duke theksuar se Komuna e Lipjanit është e përkushtuar që lëmin e arsimit ta ketë prioritet me qëllim të krijimit të hapësirave më moderne për nxënës, në mënyrë që të kenë një edukim cilësor dhe të kenë kushte sa më të mira për mësimdhënie e mësimnxënie.
“Uroj që nga ky objekt shkollor që po fillon të ndërtohet sot, të dalin kuadra të reja të cilët mundë të jenë konkurent jo vetëm në tregun vendor por edhe në atë ndërkombëtarë”, tha Kryetari Ahmeti.
Realizimi i këtij projekti do t’i kushtoj Komunës së Lipjanit, 139.295,18 euro./Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

LSDM premton pensione shtetërore për të gjithë qytetarët

lipjanipress

Avokati Alban Arifi: Kryetari i Lipjanit Imri Ahmeti, përmes padisë, po kërcënon gazetarin Granit Duriqi

lipjanipress

Kosova nuk i pranon më pasaportat e serbëve të Kosovës

lipjanipress

Drejtuesi i veteranëve në Istog paralajmëron luftë nëse Haradinaj ekstradohet në Serbi

lipjanipress

Fushata Zgjedhore për Zgjedhjet e 11 Qershorit 2017, po merr dimensione të reja zhvillimi nëpër komuna të Kosovës. Të enjëten koalicioni LDK-AKR-A, ka mbajtur konventën Zgjedhore me anëtarët dhe simpatizuesit e këtyre subjekteve politike.

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar Këshillin e Bashkësisë Islame në Lipjan

lipjanipress

Mblidhet Këshilli i AAK’së (FOTO)

lipjanipress

Sipërmarrësi rus paralajmëron: Brexit mund të çojë drejt një lufte të re

lipjanipress

Komuna e Drenasit ndalon shaminë,mjekrat tek meshkujt, minifundet dhe xhinset në shkolla (Dokument)

lipjanipress

Dardan Sejdiu kapet në rren, biznesin që ia ndaloi qytetarit në Prishtinë, ua lejoi Devollëve (Video)

lipjanipress

Veseli: Të rënët e Rezallës janë meritorë të lirisë sonë

lipjanipress

HOMAZHE NË VARREZAT E DËSHMORËVE NË RIBAR TË MADH DHE ZLLAKUQAN

lipjanipress
Skip to toolbar