LipjaniPress

Kryetari Ahmeti vizitoi punimet në instalimin e Ujësjellsit

Lajme Lipjani

I pari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, sot gjatë ditës ka vizituar punimet që po zhvillohen në realizimin e projektit instalimi i rrjetit të ujësjellsit në fshatrat e rajonit të Magurës, konkretisht ku po zhvillohen punimet në fshatin Dobrajë e Madhe
. Ky projekt do te zgjerohet dhe në këtë rrjet do të lidhen edhe fshatrat e Poturofc dhe Torinë.
Komuna e Lipjanit në bashkëpunim me CDI -Zyra Zvicrrane për Investime në Kosovë po bën instalimin e rrjetit të ri të ujësjellsit në fshatrat: Vrellë, Dobrajë e Madhe, Dobrajë e Vogël, Gllanicë, Lluga, Magurë, Qylagë, Torinë, Poturofc./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ministri Shala falënderon ambasadorët për ndihmën që dhanë për rrënimin e murit

lipjanipress

Familjari i kryetarit të Lipjanit nga LDK-ja, i bashkohet PDK-së

lipjanipress

Skandal në Beograd: “Vëllazëria” serbo-ruse përfundon në therje me thika (VIDEO)

lipjanipress

Telashe të mëdha me ngrohje në shkollat e Prishtinës

lipjanipress

Shoqata “Jetimat e Ballkanit” ndihmon Komunën e Lipjanit me miell, pako higjenike dhe ushqimore

lipjanipress

Kjo është letra e Thaçit drejtuar Veselit pas tërheqjes nga iniciativa për ushtri (DOKUMENT)

lipjanipress

Kryetari i Mitrovicës Veriore: Të martën e ndërtojmë strukturën e re betonike në zonën e këmbësorëve

lipjanipress

Urdhri i Trump-it për dëbimin e myslimanëve nga SHBA i detyron ata të kthehen në Irak

lipjanipress

PDK-Lipjan: z. Hajrullahu viziton Tregun e Gjelbërt në Lipjan

lipjanipress

S.Retkoceri: Para pak ditësh botova një shkrim/opinion në njërin nga portalet e shumëta të Lipjanit.

lipjanipress

Në Qëndrën Kulturore Shqiptare në Stuttgart të Gjermaisë,shenohet 10 vjetori i Pavarësisë së Kosovës

lipjanipress

Deputeti i PS-së vizitë në familjen e Klement Balilit, ja çfarë thotë për “Eskobarin e Ballkanit

lipjanipress
Skip to toolbar