LipjaniPress

Kryetari Buja mbështetet fuqishëm nga strukturat e PDK-së në Kraishtë

Lipjani

Kraishtë ,26 mars 2017
Rinia Demokratike e nëndegës së Kraishtës sot ishte nikoqire e strukturave të degës së PDK-së të prirë nga kryetari z. Shukri Buja ,njëherësh deputet i Kuvendit të Kosovës ,i cili shoqërohej nga Lulzim Rrustemi, nënkryetar për çështje organizative dhe Hyzer Rizani kryetar RDK-së dega ne Lipjan .Me ç’rast z. Buja u shprehur para të rinjve kraishtas, se sa herë që gjendem në fshatin tuaj ndihem tepër mirë , për arsye se Kraishta është vendlindja e Heroit të Kosovës Ismail Luma dhe me krenari mbanë Bustin e Heroit Kombëtar Gjergj Kastrioti ,pastaj unë këtu kam përfundua shkollën dhe së treti,fal juve të rinjve kraishtas e qytetarëve të nderura, PDK në vazhdimësi ka korrë fitore bindëse tha mes tjerash z. Buja. Fjalë rasti mbajtën edhe Lulzim Rrustemi e Ryzer Rizani./Lipjanipress.com//
Vazhdojmë drejtë synimit tonë!
Sektori për informim dhe arkiv

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Sllovia, zemra dhe KRENARIA e LDK-s në Lipjan

lipjanipress

Shala tregoj që i takon NISMA-së dhe që NISMA i takon Shalës(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

LDK Dega në Lipjan fton të gjithë simpatizantet se më datën 17.03.2017 kremtohet 27 vjetori i themelimit të LDK-së dega Lipjan

lipjanipress

Përmbledhëje e programit të së enjëtes në Shtime gjatë përurimit të SPIN TV (VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Përkujdesja për të pastrehët, të uriturit dhe të varfrit ështe një nga misionet e Hoxhë Naser Baftiut njëkohesisht edhe Drejtor i Shoqatës Dora e Lirë

lipjanipress

Donacion për Lipjananasit: Shoqata e Prodhuesve të Qumshtit të Kosovës (FOTO)

lipjanipress

Lipjan: Zvarritja e rrethrrotullimit kthehet ne “pikë të zezë”

lipjanipress

LDK Lipjan- Sonte vazhdojmë në TOPLIQAN

lipjanipress

2 vjeçari nga Lipjani vuan nga sëmundja e rrallë, familja kërkon ndihmë (Video-Foto)

lipjanipress

??Zyrtarisht edhe Kampion ne Golem -Durrës , pa asnje humbje PARAFATOSAT U – 13 ??

lipjanipress

Nga sot ndërpres aktivitetin tim politikë në PDK.

lipjanipress

Deri kur me projekte të dështuara

lipjanipress
Skip to toolbar