LipjaniPress

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi fshatin Konjuh!

Lajme Lipjani

Kryetari Hajrullahu qëndroi tek familja Krasniqi në fshatin Konjuh, ku përcolli vjeljen e patates dhe vizitoi depot e improvizuara për ruajtjen e tyre. Në këto familje përkrahja institucionale është zero, ata u shprehën se nuk janë përkrahur asnjëherë me subvencione nga Komuna e Lipjanit. Këto familje të gjitha të ardhurat i kanë nga prodhimet bujqësore ku vetëm njëra nga to ka te mbjellura rreth 35 hektarë,ndërsa në tërësi në fshatin Konjuh të mbjellura me patate, qepë dhe lakër si dhe prodhime tjera bujqësore janë mbi 200 hektarë.
Kryetari Hajrullahu, në këtë vizitë iu ofroi përkrahjen dhe u zotua se do t’i mbështes me të gjitha mundësitë si dhe sqaroi fermerët kultivues të patateve dhe prodhimeve tjera bujqësore se në platformën tonë qeverisëse vëmendje të veçantë i kemi kushtua sektorit të bujqësisë . Ai gjithashtu i inkurajoi që të vazhdojnë me punë, pasi sic u tha nga këta bujq më këto prodhime furnizohen edhe vendet si Kosova, Shqipëria e Maqedonia./LipjaniPress.com//

Sektori për Informim!

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Vendet që do të mbesin pa rrymë gjatë ditëve në vijim

lipjanipress

Edhe Lipjani pa balotazh: Kandidati i LDK’së merr 56 për qind

lipjanipress

Katër aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje janë liruar nga masa e arrestit shtëpiak respektivisht paraburgimit.

lipjanipress

KEDS ka njoftuar për vendet që do të kenë ndërprerje të rrymës gjatë ditës së nesërme

Press Lipjani

Gjendet një bombë e Luftës së Dytë Botërore në Selanik, evakuohen 50 mijë banorë

lipjanipress

Lipjan dhe në këto vende nesër do të ketë reduktime të rrymës

lipjanipress

Kulmet e banesave në Prishtinë të mbuluara me material kancerogjen – lesenit

lipjanipress

Video ekskluzive nga momenti i të shtënave në Pejë

lipjanipress

Edhe Sheshelj po frikësohet për “sulm” në veri të Kosovës

lipjanipress

Erdogan: Evropa “fashiste dhe mizore”, po i ngjan Luftë së Dytë Botërore

lipjanipress

VETËVENDOSJ në Lipjan nuk ka te ndalun qdo ditë një numër i madh i qytetarëve anëtarsohen

lipjanipress

AGK reagon ndaj kërcënimit të drejtorit të Gazetës Express Berat Buzhala

Press Lipjani
Skip to toolbar