LipjaniPress

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi shoqatën e të burgosurve politik në Lipjan

Lajme Lipjani

Kryetari Hajrullahu vizitoi shoqatën e të burgosurve politik në Lipjan, ku u prit nga kryetari kësaj shoqate z. Ismail Gashi dhe anëtarët e saj. Në këtë takim u cekën problemet si dhe mungesa e kushteve me të cilat po kalon kjo shoqatë, edhe pse shoqata është apartiake nuk gjeti asnjëherë përkrahjen nga udhëheqësia e komunës së Lipjanit.
Shoqata e të burgosurve do të përkrahë njerëzit vizionarë në të mirë të ndryshimeve sepse premtimet boshe që sipas tyre në këtë shekull janë të kaluara. Në anën tjetër kryetari Hajrullahu dëgjoi problemet dhe hallet e tyre dhe njëkohësisht iu premtoi zgjidhje si dhe përkrahjen e merituar për këtë shoqatë./LipjaniPress.com//
Sektori për informim

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Zyrtare: LDK dhe AKR arrijnë marrëveshje për koalicionin

lipjanipress

Historia e Dino Asanajt: e vranë apo bëri vetëvrasje? (VIDEO)

lipjanipress

PDK dhe LDK flasin për emrat e mundshëm për garën e Prishtinës

lipjanipress

Njihuni me nofkat e komandantëve gjatë luftës kush ishin, Korbi, Gjermani, Gazetari…

lipjanipress

Fundjavë e nxehtë por prej të hënës ndryshojnë temperaturat

lipjanipress

PDK-Lipjan, nominon z. Shukri Bujën për kryetar të Lipjanit!

lipjanipress

ATË QË DO TË DUHEJ TA BËNTE KOMUNA E BËJNË QYTETARËT

lipjanipress

Koloneli Daniele Bajata me bashkëpunëtor nga KFORI, vizituan Xhaminë Mulla Sherif Ahmeti Lipjan.

lipjanipress

Kroatëve po iu pengon arrestimi i Haradinajt, akuzojnë Serbinë

lipjanipress

Haradinaj: Gjykata franceze s’do të ngutet, s’ekstradohem në Serbi

Press Lipjani

Çfarë kishte shkruar 10 ditë më parë Jashari për presidentin Thaçi?

lipjanipress

Kosova renditet e para në botë me vdekjet nga COVID-19 në 1 milion banorë

lipjanipress
Skip to toolbar