LipjaniPress

Kryetari i AKR-së,Behxhet Pacolli ka qendruar në komunën e Lipjanit

Lajme Lipjani

Kryetari i AKR-së, Behxhet Pacolli, i shoqëruar me bashkëpunëtorë, të premtën e ka vizituar fabrikën për prodhimin e lëngjeve në fshatin Banullë dhe atë për prodhimin e shisheve plastike në Sllovi të komunës së Lipjanit.

Pas kësaj vizite kryetari Pacolli është ndarë i kënaqur me këtë seri prodhimesh të cilat janë të dedikuara për tregun e jashtëm dhe me këtë rast ai ka dhënë një prononcim për media. Në fjalën e tij Pacolli ka apostrofuar edhe rrjedhën politike në vend si dhe pakënaqësitë që po shfaqën te qytetarët dhe vështirësitë me të cilat po përballën ata. Gjatë prononcimit të tij është thënë se “në Kosovë po mbretëron një situatë e tmerrshme dhe kjo po shihet nga dita në ditë, çdo kush po punon vetëm për ineresat e veta e pak po mendohet për popullin. Nga kjo po del se partitë nuk po punojnë për interesat e qytetarëve por për intereset e tyre. Kjo udhëheqje e Kosovës nuk e don Kosovën dhe as qytetarët e saj. Ata as për vete nuk kan bërë asgjë, por krejtë atë që e kanë arritur e kanë bërë në mënyrë të pandershme”ka thënë ndër të tjera Pacolli. Për të ditur se çfar ka thënë veç të tjerash gjatë këtij prononcimi, kryetari i AKR-së,z. Pacolli./Lipjanipress.com//
Si dhe brenda pak qastesh mundë ta diqni videon në vijim.


Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Anita Haradinaj: Ramushi do të lirohet, shteti të mos organizojë asgjë për të

lipjanipress

Adem Grabovci në seancën gjyqësore dëshmitar i Prokurorisë në gjykimin e Fatmir Limajt(VIDEO)

lipjanipress

Erdogan nga Beogradi mesazh myslimanëve të Sanxhakut: Kurrë s’do të përkrah asnjë nacionalizëm

lipjanipress

Daçiç: Thaçi nuk mund ta lirojë Haradinajn

lipjanipress

Mogherini ia përsërit Vuçiqit: Pa e njohur Kosovën s’hyni në BE

lipjanipress

Ky është dëmi më i madh që Thaçi ia shkaktoi Kosovës (VIDEO)

lipjanipress

Shuhet Agim Binaku, zëri i gazetarisë sportive

lipjanipress

Urdhri i Trump-it për dëbimin e myslimanëve nga SHBA i detyron ata të kthehen në Irak

lipjanipress

Hoxhaj në Kroaci: Së bashku të pamundësojmë rikthimin e dominimit serb

lipjanipress

Filloj punimi i rruges në fshatin Shale me gjatesi 2.2 km

lipjanipress

Kurti: pas 11qershorit populli do ta ketë ndihmen tonë sikurese edhe bizneset tjera në Kosovë në mënyrë që ta rrisim punësimin e popullsisë dhe bugjetin e shtetit dhe zhvillimin e ekonomisë të vendit.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Nesër sërish testohet alarmi në Prishtinë

lipjanipress
Skip to toolbar