LipjaniPress

Kryetari i Forumit Rinor Sami Borovci me Forumin Rinor te AKR-së bejn homazhe ne prekaz.(Foto)

Lajme Op/Ed

Forumi Rinor i AKR-së, me rastin e Marsit historik për popullin tonë, sot bëri homazhe pran Kompleksit Memorial në Prekaz, duke nderuar kështu sakrificën e familjës Jashari dhe komandantit legjendarë të UÇK-së Adem Jashari.
AKR, vlerëson lartë veprën sublime të familjes Jashari dhe të Komandantit legjendar Adem Jashari, familje kjo që i ndërrojë rrjedhat historike dhe ndërtoj themelet e lirisë dhe pavarësisë së Kosovës ./Lipjanipress.com//

Ne, si të rinjë mbetemi të përkushtuar të lartësojmë dhe nderojmë gjithnjë sakrificën e shumë heronjëve të lirisë që ne po e gëzojmë sot.
Lavdi të rënëve për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës!/Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Blerondi nga Peja ka nevojë për ndihmën tonë për shërim jashtë vendit

lipjanipress

N J O F T I M:Njoftohen qytetarët për vazhdimin e afatit të konkursit publik për ndarjen e banesave në Komunën e Lipjanit.

lipjanipress

Kuvendi i Komunës ka mbajtur mbledhjen e 8-të me radhë

Press Lipjani

Fundjavë e nxehtë por prej të hënës ndryshojnë temperaturat

lipjanipress

Ministri Bytyqi dhe ambasadori gjerman Heldt flasin për cilësinë e arsimit

lipjanipress

Vucic: Serbët BE’në e shohin si makineri që bën presion për Kosovën

lipjanipress

Kërcënon sërish Koreja e Veriut: Jemi gati për luftë me SHBA’në (Video)

lipjanipress

Organizata Gjermane ASB ,në bashkëpunim me Komunën e Lipjanit, ka shpërnda pajisje bujqësore për 15 familje

lipjanipress

Anita Muçaj – Haradinaj ka thënë se e ka pritur një shtyrje të seancës nga Gjykata e Colmarit

Press Lipjani

Haradinaj: Ka deputetë brenda LDK’së që s’do ta lejojnë Demarkacionin

lipjanipress

Talebani i dërgon letër presidentit Donald Trump

lipjanipress

Universiteti “Haxhi Zeka” nuk ka para për bursa

lipjanipress
Skip to toolbar