LipjaniPress

Kryetari i FR-AKR-së në Lipjan Bekim Olluri ka takuar të rinjtë e Gllogovcit të Lipjanit

Lipjani

Kryetari i FR-AKR-së dega në Lipjan Bekim Olluri ka takuar të rinjtë e Gllogovcit ku kemi diskutuar për preokopimet e të rinjve të këtij fshati.
Preokopimi i tyre ishte punësimi dhe mashtrimet nga partit e tjera ne Lipjan që iu kanë bërë të Rinjve.
Kryetari Olluri tha para të Rinjve se programi i AKR-së është Zhvillim Ekonomik dhe punësim.
Në udhëheqjen e Komunës nga kryetari Sabit Pacolli do tē ketë investime nga investitoret e huaj që do të punësohen të Rinjtë e Lipjanit.
Në këtë takim u themelua nëndega e Forumit Rinor të AKR-së në Gllogovc dhe kryetar u zgjodh z. Blenard Abdullahu student i Makinerisë në Fakultetin Teknik.
Kryetari i sapo zgjedhur Blenard Abdullahu e falëminderoj kryetarin e FR-AKR-së Bekim Olluri dhe strukturat udhëheqëse në Lipjan për mbështetje dhe përkrahjen./Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryetari Ahmeti ka vizituar fabriken e lëngjeve MS Quality

lipjanipress

PDK të gatshëm për fushatën zgjedhore

lipjanipress

Kuvendi i Komunës mbajti mbledhjen e 41-të me radhë

lipjanipress

Nisma Për Kosovën: Tubim në Lipjan me datën 25.09.2017 në ora 17:00 Shtepia e Kultures “Tahir Sinani”

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka pritur një grup studentesh të Kolegjit UBT

lipjanipress

Opozita kritikon komunën e Lipjanit për tejkalim të numrit të të punësuarve

lipjanipress

IMRI AHMETI: QYTETARËT PËRMES VENDIMMARRJES NDIKOJNË NË ZHVILLIM

lipjanipress

Kadri Veseli: PDK do ta kthejë politikën në shërbim të qytetarit

lipjanipress

Veprimtaria Shkencore e Prof.Dr.Vehbi Imeri,doctor i Shkecave të Ekonomisë dhe kandidat për deputet në Kuvendin e Republikës të Kosovës

lipjanipress

LDK e AKR arrijnë marrëveshje, Imri Ahmeti kandidat përbashkët për Kryetar

lipjanipress

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

lipjanipress

Delegacioni i qytetit Martingy nga Zvicrra ka vizituar Komunën e Lipjanit(FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar