LipjaniPress

Kryetari i Komunës, Imri Ahmeti gjatë vizitave në teren

Lipjani

Kryetari i Komunës, Imri Ahmeti gjatë vizitave në teren që po u bëne realizimit të projekteve nga afër ka pëcjellur edhe punimet që po bëhen në pastrimin dhe zgjerimin e lumit të fashtit Lluga i cili përshkon nëpër fshatin Gllanicë dhe përfundon në Dobrajë të Madhe. Ky projekt po realizohet në fshatrat e Komunës së Lipjanit në zgjerimin dhe pastimin e lumenjëve në gjatësi prej 12100 m, me qëllim të shmangies së vërshimeve në sezonin e reshjeve por edhe pastrimin e mbeturinave të ndryshme në këta lumenjë./Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Intervista në portalin Kosovë 2.0 për Kryetarin e Partisë Demokratike të Ashkalinjve të Kosovës

lipjanipress

Kryetari Ahmeti nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi.

lipjanipress

Përkujtohet heroi i kombit Ismet H. Asllani në Lipjan.

Press Lipjani

Fushata Zgjedhore për Zgjedhjet e 11 Qershorit 2017, po merr dimensione të reja zhvillimi nëpër komuna të Kosovës. Të enjëten koalicioni LDK-AKR-A, ka mbajtur konventën Zgjedhore me anëtarët dhe simpatizuesit e këtyre subjekteve politike.

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka pritur në takim përfaqësueset e Forumit për Iniciativa Qytetare

lipjanipress

Vendet që do të mbesin pa rrymë gjatë ditëve në vijim

lipjanipress

Së shpejti fillon rregullimi i objektit social në Magurë

lipjanipress

Përfaqësuesit e Ashkalinjëve Rreshtohen me Opozitën

lipjanipress

Nënkryetari Xhemajli priti në takim Zëvendësministrin e Zhvillimit Rajonal Musa Cena

lipjanipress

VAZHDON MOBILIZIMI I LËVIZJES VETËVENDOSJE! NË LIPJAN

lipjanipress

Kryetari Ahmeti nënshkruan kontratat për subvencionimin e Klubeve Sportive

lipjanipress

GLLOGOVCI DËSHMOJ SE KRYETARI IMRI AHMETI ISHTE DHE DO JETË KRYETARI I LIPJANIT EDHE PËR KATËR VITE

lipjanipress
Skip to toolbar