LipjaniPress

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti sot ka pritur në takim përfaqësuesin e “KVB”

Lajme Lipjani

Këshillit të Veprimit Bujqësor, Valon Mziu me të cilin ka nënshkruar një memorandum mirëkuptimi me qëllim bashkëpunimit dhe koordinimit në fushën e zhvillimit të resurseve humane në sektorin e bujqësisë konformë nevojave të tregut të punës.

Komuna e Lipjanit dhe OJQ KBV së bashku do të kontribuojë në drejtim të zhvillimit të përkrahjes dhe promovimit të sektorit edukativ dhe profesional në fushën e bujqësisë, biznesit dhe profileve të tjera deficitare si në vend ashtu edhe jashtë vendit.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

100 vjeçarja qe lexon çdo ditë Kur’an (Video)

lipjanipress

Për ministrin e Kosovës, FETO është organizatë terroriste dhe shkollat e Gylenit duhet të mbyllen

lipjanipress

Projektrezoluta e PE-së: Lista Srpska të ndahet nga Beogradi dhe të punojë për Kosovën

lipjanipress

Goditet në kokë me shufër hekuri një 12-vjeçar nga Shkupi

lipjanipress

Familja e komandant Drinit pranojnë dekoratë nga Presidenti Thaçi

lipjanipress

KEDS ka njoftuar për vendet që do të kenë ndërprerje të rrymës gjatë ditës së nesërme

Press Lipjani

Kapet personi i shumëkërkuar në Kosovë (Foto)

lipjanipress

Përkujdesja për të pastrehët, të uriturit dhe të varfrit ështe një nga misionet e Hoxhë Naser Baftiut njëkohesisht edhe Drejtor i Shoqatës Dora e Lirë

lipjanipress

Kryetari Ahmeti viziton punimet e asfaltimit të rrugës Topliçan -Grackë

lipjanipress

Nikoliq heqë dorë nga gara presidenciale në Serbi?

lipjanipress

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi fshatin Konjuh!

lipjanipress

Gjuric thotë se Lista Srpska e do pozitën e Kryeparlamentarit ose Kryeministrit (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar