LipjaniPress

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje – Qendra në Lipjan z. Selatin Retkoceri, me bashkëpunëtorët vizituan Krojmirin, Shalen, dhe Kleçken:

Lipjani

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje – Qendra në Lipjan z. Selatin Retkoceri, me bashkëpunëtorët:
Labërie Nishori anëtare e kryesisë, Agim Morina kandidat për asamble, Valenton Amerllahu anëtar i kryesisë, Bekim Olluri aktivist, Granit Shala kandidat për asamble kanë vizituar fshatin Krojmir, Shalë, Memorialin në Kleqkë ku u njoftuan nga afër për problemet dhe nevojat që i prekopojnë qytetarët e këtyre fshatrave. Problemet dhe kërkesat e qytetatëve ishin modeste si: kanalizimi, funksionalizimi i ujësjellësit, trotuaret, ndriqimi rrugëve, nxemja qenderore në shkolla që nuk është funksionale, shtëpia e shëndetit në Krojmir ishte gjithashtu edhe njëra prej kërkesave të qytetarëve. Deponitë e egra të mbeturinave, rrjedha e kanalizimeve nëpër rrugë, kundermimi dhe probleme tjera u theksuan nga qytetarët./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

OPERACIONET NË ZEMËR NË KOHË PANDEMIE

lipjanipress

N J O F T I M:Njoftohen qytetarët për vazhdimin e afatit të konkursit publik për ndarjen e banesave në Komunën e Lipjanit.

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti i përkushtuar për përkrahjen e sportistëve të rinjë

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar punimet e ndërtimit shtratit të lumit në fshatin Banullë

lipjanipress

Policia Kosovës sotë konfiskoj 825 kg marihuanë.

lipjanipress

Kryetari I komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti të martën ka mbajtur takimin publik me qytetarët e kësaj komune

lipjanipress

“Gëzim Gashi ( Albin Kurti i Ashkalive dhe Egjiptianve)”

lipjanipress

Fushata Zgjedhore për Zgjedhjet e 11 Qershorit 2017, po merr dimensione të reja zhvillimi nëpër komuna të Kosovës. Të enjëten koalicioni LDK-AKR-A, ka mbajtur konventën Zgjedhore me anëtarët dhe simpatizuesit e këtyre subjekteve politike.

lipjanipress

Zgjedhjet i kushtojnë vendit 5 milionë euro, KQZ aprovon buxhetin

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti nga nesër në tubime falënderuese për qytetarët

lipjanipress

NJOFTIM: Te nderuar miq, shoke dhe njerez te vullnetit te mire!

lipjanipress

Kryetari Ahmeti i përkushtuar në përmirësimin e kushteve në shkolla

lipjanipress
Skip to toolbar