LipjaniPress

Kryetari Imri Ahmeti i përkushtuar për përkrahjen e sportistëve të rinjë

Lajme Lipjani

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti sot ka pritur përfaqësuesit e shkollës “Prof Futboll & Roni 19” njëherit edhe përfaqësues të klubit Minatori të cilët e kanë njoftuar Kryetarin Ahmeti me rezultatet e arritura, ku ky klub ka zënë vendin parë U11 në nivel të Kosovës.
Në këtë rast Kryetari Imri Ahmeti ka përgezuar përfaqësuesit Abedin Hazrolli dhe trajnerin Faruk Statovcin për të arrituar e këtij klubi. Ai në njejtën kohë u ka premtuar përkrahje të vazhdueshme si dhe ka siguruar se vitet në vijim do të investoj në pëmirësimin e infrastrukturës sportive në Magurë në mënyrë që të këta rinjë dhe të sportistët e tjerë të zhvillojnë aktivitetet e tyre në kushte dhe hapësira të standarteve të larta./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Parashikimi i motit për javën që po vjen

lipjanipress

KQZ numëron 99.88 % të votave- PAN prin e para (Foto)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka pritur një grup studentesh të Kolegjit UBT

lipjanipress

Rrëfimi që do t’ju prekë: Zvicerania që e kuptoi pas 18 vjetësh se është shqiptare

lipjanipress

LDK akuzon VV’në për punësime partiake në sektorin e arsimit në Prishtinë

lipjanipress

Deri kur me projekte të dështuara

lipjanipress

Radikali Sheshelj kërkon ndërprerjen e dialogut me Kosovën në Bruksel

lipjanipress

Thaçi me këtë deklaratë e nervozoi keq mbrëmë Vuçiqin

lipjanipress

Veliu për plagosjen në Podujevë: Policia ta hetojë rastin

lipjanipress

Nikka publikon këngën e saj me te re ‘Ani Mori Nuse’ (Video)

lipjanipress

Këto janë faktet pse kerkoj dorëheqjen e Shpend Ahmetit (video)

lipjanipress

Kreu i Bashkisë së Kukësit i prerë: S’ka takim me Ramën nëse nuk liron kuksianët

lipjanipress
Skip to toolbar