LipjaniPress

Kryetari Imri Ahmeti sot në shënimin e ditës së SHFMU “Haradin Bajrami “në Magurë

Lipjani

Sot në shënimin e ditës së SHFMU “Haradin Bajrami “në Magurë, datë kjo që meritueshëm është dita e rënjës së Dëshmorit Haradin Bajrami. Me këtë rast Kryetari Imri Ahmeti në fjalën e rastit para të pranishmëve në urimin e ditës së shkollës mes tjerash tha se vlerat e lirisë, gjakun e Dëshmorëve dhe gjithë të rënëve për çlirim do i ndërojmë e respektojmë përherë duke qënë korrekt me përgjëgjësitë dhe angazhimet e gjithë neve. Më pas kryetari Ahmeti me bashkëpuntor bëri homazhe pranë lapidarit të Dëshmorit Haradin Bajrami si dhe në zbulimin e Pllakës Përkujtimore në shtëpinë e familjes Bajrami në fshatin Leletiq./Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

NJOFTIM: Te nderuar miq, shoke dhe njerez te vullnetit te mire!

lipjanipress

Kandidati për kryetar z.Heset Sahiti shpalosi edhe në Grackë të vogël programin për qeverisjen 4 vjeqare në Lipjan.

lipjanipress

33 anëtarë të LDK-së në Mitrovicë i bashkohen iniciativës së Vjosa Osmanit

lipjanipress

Kudo mbështetje e fuqishme për PDK-në dhe kandidaten Selvije Halimi(FOTO)

lipjanipress

Kryesia e Nendeges se AAK-se ne Krojmire ka mbajtur mbledhjen e rradhes.

lipjanipress

Edhe Komuna e Lipjanit i bashkohet aksionit ” Ta Pastrojmë Kosovën” (FOTO)

lipjanipress

LDK-Lipjan Reagon Demantim Levizjës Vetëvendosje!(FOTO)

lipjanipress

Organizatat e Shoqërisë Civile të Komunës së Lipjanit shqyrtuan prioritetet e programit ReLOad

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti nga nesër në tubime falënderuese për qytetarët

lipjanipress

NJOFTIM PUBLIK PËR DËRGIMIN E PROPOZIMEVE PËR ANËTAR TË KOMITETIT KOMUNAL VEPRUES NGA PËRFAQËSUESIT E ORGANIZATAVE TË SHOQËRISË CIVILE

lipjanipress

LDK-Lipjan:Në Qylagë do të funksionalizojmë Zonën Ekonomike

lipjanipress

Mentor Vishesella: padi në Gjykat, Padi kjo e drejtuar Partis Demokratike të Kosovës dhe Kandidatit për Kryetar Ismet Hajrullahu

lipjanipress
Skip to toolbar