LipjaniPress

Kryetari Komunës të Lipjanit Imri Ahmeti, me bashkëpunëtorë ka bërë homazhe te lapidari i heroit të kombit Ismet H. Asllani

Lipjani

Të premten në orët e paraditës kryetari i Komunës të Lipjanit, Imri Ahmeti me bashkëpunëtorë, ka bërë homazhe dhe ka vënë kurorë lulesh te lapidari i heroit të kombit, Ismet Asllani, me rastin e 18-të vjetorit të rënies së tij. Ismet Asllani – Prapashtica ishte komandat i Logjistikes në Brigaden 153 të UÇK-së në Gollak. Veprimtarinë e tij nuk e shtriu vetëm në Gollak por në cdo pjesë të vendit duke qenë krahu i djathtë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosoves.Heroi i kombit më 24 mars 1999 kur NATO-ja fillon sulmet ajrore mbi caqet serbe, Ismet Asllani vritet në fshatin Konjuh afër Lipjanit nga një aksion i organizur nga forcat serbe./Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryetari Ahmeti ka vizituar fabriken e lëngjeve MS Quality

lipjanipress

Jakup Krasniqi:NË NËNTËMBËDHJETË VJETORIN E FLIJIMIT BIBLIK PËR LIRI (Foto)

lipjanipress

Mblidhet Këshilli Drejtues i PDK-së në Lipjan Votohet unanimisht lista për kandidat të KK-së Lipjan, 21 gusht 2017

lipjanipress

U bënë gati katër muaj të bllokimit të punës së Kuvendit komunal nga Kryesuesja e KK- së në mënyrë të jashtëligjshme duke shkel rëndë LVL

lipjanipress

Rezultati i Sondazhit 24h i lansuar dje ne oren 12:00 dhe është mbyllur sod në ora 12:00(FOTO)

lipjanipress

Këto janë arsyet që Prokuroria ngriti aktakuzë kundër Shukri Bujës dhe 8 bashkëpunëtorëve të tij

lipjanipress

Zjarr në një ndërtesë në Lipjan, ka të lënduar

lipjanipress

Mentor Vishesella: padi në Gjykat, Padi kjo e drejtuar Partis Demokratike të Kosovës dhe Kandidatit për Kryetar Ismet Hajrullahu

lipjanipress

Këta janë emrat e bashkëpunëtorëve të Shukri Bujës që akuzohen për keqpërdorime me prona

lipjanipress

Fillon ndërtimi i rrethërrotullimit tek udhëkryqi Lipjan-Magurë-Shtime

lipjanipress

Genoveva Ruiz Calavera dhe Apostolova priten nga Kryetari Ahmeti

lipjanipress

Danush Ademi morri pozitën e Nënkryetarit të Kuvendit të Republikës së Kosovës

lipjanipress
Skip to toolbar