LipjaniPress

KRYETARI VETËVENDOSJES NË LIPJAN SELATIN RETKOCERI DO TË JETË NË STADIUMIN E QYTETIT KU ZHVILLOHET DERBI LOKAL ULPIANA – ARBËRIA

Lipjani Sport

Sot nga ora 16:00, në stadiumin e qytetit zhvillohet derbi lokal në futboll në mes të klubeve Ulpiana dhe Arbëria. Të dy ekipeve i urojë një lojë të mirë dhe fer.
Lipjani gjithnjë ka pasur talentë të shumtë në sporte të ndryshme, por mungesa nga institucionet ka bërë që klubet nga qyteti ynë mos të kenë suksese të merituara.
Me fitoren e Lëvizjes VETËVENDOSJE!, kjo do të ndryshoj. Programi ynë për sportin, parasheh rritje të mbështetjes për të gjitha klubet, si në aspektin financiar ashtu edhe në atë organizativ./LipjaniPress.com//
Shihemi sot në stadium, nga ora 16:00

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

40,000.00 euro për ndërtimin e trotuarit dhe ndriçimit publik në fshatin Bujari

lipjanipress

Problemet e dorëzimit në AstraZeneca: çfarë qëndron pas?

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti gjatë ditës së sotme ka parë nga afër mbarëvajtjen e punimeve në Gadime

lipjanipress

Nderohen martirët e fshatrave Ribar i Vogël dhe Vërshevc

lipjanipress

Kryetari i Komunës, Imri Ahmeti gjatë vizitave në teren

lipjanipress

Ahmeti: Njoftohen të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Conte në garë me Mourinhon për yllin e Benficas (Foto)

lipjanipress

Biografi nga Ylli Shala Kandidat në Asamblen Komunale nga radhet e Nisma për Kosovën.

lipjanipress

Dega e PDK-së në Lipjan sqaron qytetarët lipjanas me të vërtetën rreth aderimit të z.Idriz Maliqi në PDK

lipjanipress

Rinia e AAK-se ne Lipjan per Ramushin Kryeminister!

lipjanipress

Për Llugaxhinë nuk flitet më vetëm në Kosovë, flitet në Evropë, në Amerikë dhe gjithandej ku jetojnë dhe punojnë llugaxhiasit.

lipjanipress

Nënshkruhet Memorandum Mirëkuptimi për realizimin e projektit “Lipjani për Fëmijët”

lipjanipress
Skip to toolbar