LipjaniPress

KRYETARI VETËVENDOSJES NË LIPJAN SELATIN RETKOCERI DO TË JETË NË STADIUMIN E QYTETIT KU ZHVILLOHET DERBI LOKAL ULPIANA – ARBËRIA

Lipjani Sport

Sot nga ora 16:00, në stadiumin e qytetit zhvillohet derbi lokal në futboll në mes të klubeve Ulpiana dhe Arbëria. Të dy ekipeve i urojë një lojë të mirë dhe fer.
Lipjani gjithnjë ka pasur talentë të shumtë në sporte të ndryshme, por mungesa nga institucionet ka bërë që klubet nga qyteti ynë mos të kenë suksese të merituara.
Me fitoren e Lëvizjes VETËVENDOSJE!, kjo do të ndryshoj. Programi ynë për sportin, parasheh rritje të mbështetjes për të gjitha klubet, si në aspektin financiar ashtu edhe në atë organizativ./LipjaniPress.com//
Shihemi sot në stadium, nga ora 16:00

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Nikka publikon këngën e saj me te re ‘Ani Mori Nuse’ (Video)

lipjanipress

Lipjani mbanë Akademi përkujtimore për Dëshmorët dhe Martirët e Kombit

lipjanipress

Une Florim Shala anetar i Kryesise se PDK-se – dega ne Lipjan, demantoj lajmin e meparshem te disa mediave

lipjanipress

Për Llugaxhinë nuk flitet më vetëm në Kosovë, flitet në Evropë, në Amerikë dhe gjithandej ku jetojnë dhe punojnë llugaxhiasit.

lipjanipress

Kërkohet ndihmë për shërimin e voglushes Elsa Sopa

lipjanipress

Formohet Klubi 2 Futbollistik “KF-Lipjani”

lipjanipress

Organizatat ndërkombëtare të përkushtuar ta ndihmojnë Komunën e Lipjanit

lipjanipress

Liria e medias, Kosova renditet e 82’ta

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti gjatë ditës së sotme ka parë nga afër mbarëvajtjen e punimeve në Gadime

lipjanipress

Mesazh i z.Hajrullahu për qytetarët e komunës së Lipjanit

lipjanipress

Instrumentistët e Vegjël Popullor nga Lipjani shpërblehen me dy çmime në Festivalin e 14-të mbarëkombëtar në Fushë -Arrëz

lipjanipress

Mirena përkrahë fuqishëm Dr. Fitim Selimin

lipjanipress
Skip to toolbar