LipjaniPress

Kudo mbështetje e fuqishme për PDK-në dhe kandidaten Selvije Halimi(FOTO)

Lajme Lipjani

Fushata elektorale e degës së PDK-së të Lipjan ka vazhduar mbrëmë deri në orët e vona .Qytetarë edhe anëtarët e simpatizantët e PDK-së në nëndegët; e Brusit,Teqes,Janjevës,Akllapit,Sllovisë,Smallushës kishin mundësinë të njihen me Platformën për Zgjedhjet Parlamentare 2017-2021 dhe 99 Veprimet Konkrete të Projektit politik #Fillimi Ri. Kryetari Shukri Buja,ka thënë se në këto zgjedhje të parakohshme të mendojmë mirë se kujt do tia japim besimin për katër vitet e ardhshme për ta udhëhequr vendin. Kosovës I duhen njerëz të guximshëm e me vizion të qartë,sepse Kosovën e presin sfida të mëdha siç është përcaktimi i kufirit me Malin e Zi,pastaj edhe me Serbinë që nuk e kemi edhe lehtë,pastaj formimin e ushtrisë,zhvillimin ekonomik,ka theksuar mes tjerash para janjevasëve,Shukri Buja.
Kandidatja për deputete,Selvije Halimi duke e shpalosur programin e platformë Fillimi i Ri,ka thënë se Kosovës I duhet qeveri që ecë me hapa të shpejtë. Prandaj,rezultatet do ti kemi 3 muaj pas formimit të qeverisë së re. Ne me fitoren e PDK-së do të bëjmë kthesa të mëdha në ekonomi duke përfshirë të gjitha sferat e bujqësisë…Mirëpo,një synim i yni është se prioritet do të kenë hapja e çerdheve publike të fëmijëve edhe në zonat e thella rurale. Ka pohuar mes tjerash ajo në tubimin elektoral të mërkurën në mbrëmje me qytetarët e këtyre nëndegëve
Vazhdojmë !/LipjaniPress.com//
Sektori për informim dhe arkiv

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Lideri i Hezbollahut: Jemi optimist sepse Shtëpinë e Bardhë tash e udhëheq një idiot

lipjanipress

30 ditë paraburgim për dy hakerët kosovarë

lipjanipress

Gjykata kthen taksistët e dëbuar në Aeroportin e Prishtinës

lipjanipress

Nënkryetari Xhemajli priti në takim Zëvendësministrin e Zhvillimit Rajonal Musa Cena

lipjanipress

7 opinione për 10-shin e Lëvizjes Vetëvendosje në Lipjan Shkelzen Bislimin

lipjanipress

Britania dërgon qindra ushtarë, tanke dhe armatim të rëndë në kufirin me Rusinë

lipjanipress

Deklarata shokuese e ish ushtarit serb: Me eshtrat e shqiptarëve janë shtruar rrugët (VIDEO)

lipjanipress

Momenti kur vajza shtypet nga treni në Indi (Video+18)

lipjanipress

Kuvendi Komunal miraton buxhetin për vitin 2019-2021

lipjanipress

Genoveva Ruiz Calavera dhe Apostolova priten nga Kryetari Ahmeti

lipjanipress

Katër aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje janë liruar nga masa e arrestit shtëpiak respektivisht paraburgimit.

lipjanipress

Kosovarja dënohet nga Zvicra, veç pse këndoi këngë “I feel good” në vend publik

lipjanipress
Skip to toolbar