LipjaniPress

Kujdes jo vetëm në Gërmi, Vipera Ammodytes gjarpri vdekjeprues (FOTO)

Lajme Lipjani

Me ngritjen e temperaturave qytetarët zgjedhin vendet më të bukura në natyrë për të kaluar vikendet.

Gjatë ditës së djeshme një person kishte raportuar se në Parkun e Gërmisë së fundi gjinden disa prej llojeve më të rrezikshme të gjarpërinjve.

Një ndër ta edhe ai i llojit llojin Vipera Ammodytes, i cili konsiderohet të jetë helmues-vdekjeprurës.

Njësoj duket se gjendja është edhe në Stanishor të Gjilanit. Një lexues i Indeksonline ka dërguar një fotografi të realizuar në përfundim të muajit shkurt , me datën 12 ku edhe dallohet mjaft qartë gjarpri në fjalë.

a large specimen of vipera ammodytes snake

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Erdogan lëshon një kërcënim të ri: Kosova të ketë kujdes me Ambasadën tonë në Prishtinë

lipjanipress

Reagon Moska: Pengimi i koalcionit VMRO-BDI nga Perëndimi çon drejt destabilizimit të rajonit

lipjanipress

PDK-dega në Lipjan viziton nëndegët në Smallushë dhe Bujari

lipjanipress

Shukri Buja: Ja çka më pyetën hetuesit!

lipjanipress

Të burgosurit e vitit ’81 tregojnë për vitet e burgut

lipjanipress

Klan Kosova: Zgjedhjet e reja më 28 maj ose 4 qershor

lipjanipress

Një shtyllë elektrike në Dobraj të Lipjanit rrezikon seriozisht kalimtarët dhe banoret pranë shtyllës elektrike(FOTO)

lipjanipress

Lipjan: Lëvizja VETËVENDOSJE! popullit të Kosovës do t’ua kthejë edhe shpresën edhe dinjitetin.

lipjanipress

Vucic i takon liderët serbë të Kosovës në një lokacion të çuditshëm – në Rashkë

lipjanipress

“Vendi të shkojë në zgjedhje – edhe në mungesën time”

lipjanipress

19 vjeçari pranoi se ka kryer vrasjen, u dënua me 5 vjet burg

lipjanipress

Turqia do të dërgojë Holandën në Gjykatën Europiane të të Drejtave të Njeriut

lipjanipress
Skip to toolbar