LipjaniPress

Kujdes jo vetëm në Gërmi, Vipera Ammodytes gjarpri vdekjeprues (FOTO)

Lajme Lipjani

Me ngritjen e temperaturave qytetarët zgjedhin vendet më të bukura në natyrë për të kaluar vikendet.

Gjatë ditës së djeshme një person kishte raportuar se në Parkun e Gërmisë së fundi gjinden disa prej llojeve më të rrezikshme të gjarpërinjve.

Një ndër ta edhe ai i llojit llojin Vipera Ammodytes, i cili konsiderohet të jetë helmues-vdekjeprurës.

Njësoj duket se gjendja është edhe në Stanishor të Gjilanit. Një lexues i Indeksonline ka dërguar një fotografi të realizuar në përfundim të muajit shkurt , me datën 12 ku edhe dallohet mjaft qartë gjarpri në fjalë.

a large specimen of vipera ammodytes snake

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ja ku e kishte kaluar natën 4 vjeçari i humbur në Mramor

lipjanipress

Kuvendi i Komunës mbajti mbledhjen e 41-të me radhë

lipjanipress

LËVIZJA VETËVENDOSJE-LIPJAN: GADIMJA DËSHMON PËRKRAHJEN PËR SELATIN RETKOCERIN DHE LËVIZJEN VETËVENDOSJE!

lipjanipress

Në Kolegjin “Mehmet Akif”mbahet ceremonia e diplomimit të maturantëve të gjeneratës së 12-të

lipjanipress

AGK-ja dënon presionin dhe fyerjet ndaj gazetarit të KOHËS, Agim Ademi

Granit

Franca i kundërpërgjigjet thirrjes së Erdoganit që turqit që jetojnë në Evropë t’i bëjnë nga 5 fëmijë

lipjanipress

Zvicra ka një ofertë për kosovarët që duan pasaportë zvicerane (Foto)

lipjanipress

Familja e Selatin Bajramit nga Medveci bëhet me shtëpi të re

lipjanipress

Shoqata “Jetimat e Ballkanit” ndihmon Komunën e Lipjanit me miell, pako higjenike dhe ushqimore

lipjanipress

Këto janë vendet që nesër do të mbesin pa rrymë

lipjanipress

Resul Sinani konfirmon se do t’i bashkohet Nismës së Fatmir Limajt

lipjanipress

LDK-Lipjan prezanton Sllovin disa pamje më herët dhe tani.

lipjanipress
Skip to toolbar