LipjaniPress

Kush do ta zëvendësojë Isa Mustafën në krye të LDK’së? Tregon Dardan Gashi (Video)

Lajme

Sonte në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, analisti Dardan Gashi, ka folur për paraqitjen e kryeministri Isa Mustafa në Qeveri dhe në krye të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Gashi ka komentuar mënyrën e qeverisjes së Mustafës dhe raportet e tij me kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, me të cilin udhëheqin koalicionin.

Analisti ka folur për Mustafën se lider i LDK’së dhe marrëdhëniet e tij me anëtarët e partisë.

Gashi ka treguar se kush, sipas tij, do ta marrë kreun e LDK’së pas Mustafës.

Për më shumë detaje ndiqeni videon e mëposhtme:

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Serbia ka bllokuar linjën energjetike Kosovë-Shqipëri

lipjanipress

Universiteti “Haxhi Zeka” nuk ka para për bursa

lipjanipress

I pari i Lipjanit Imri Ahmeti me bashkëpunëtorët e tij po ashtu sot kanë vizituar punimet në Llugagji

lipjanipress

Tenderi milionësh në KEK -lirohet nga akuza Nijazi Thaçi

lipjanipress

Urdhri i Trump-it për dëbimin e myslimanëve nga SHBA i detyron ata të kthehen në Irak

lipjanipress

Rusia i jep ultimatum Serbisë: Me ne ose me Perëndimin

lipjanipress

Ndërron jetë veterani i UÇK-së, Hashim Ilazi nga Torina

Granit

Me 307 vota Shpend Ahmeti udhëheq , por ky rezultat mund të përmbyset nga 1500 votat me kusht

lipjanipress

Nikoliq: Thaçit ia zgjata dorën, por i thashë se je kriminel

lipjanipress

Hajrullahu viziton zyrën komunale për punësim në Lipjan

lipjanipress

Bordi dhe menaxhmenti i KEK-ut morën pagën e 13-të jashtë ligjshëm

lipjanipress

AGK KËRKON NGA QË RASTET E GAZETARËVE TË TRAJTOHEN ME KOHË NGA GJYKATAT

lipjanipress
Skip to toolbar