LipjaniPress

Kuvendi fton deputetët për seancën e 3 gushtit – Këto janë pikat e rendit të ditës

Lajme

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se janë dërguar ftesat për deputetët e rinj të zgjedhur, për pjesëmarrje në seancën konstituive të 3 gushtit.
Seanca e të enjten nis në ora 10:00, dhe ka tre pika në rend të ditës, shkruan Gazeta Express.

Seanca e cila do të drejtohet nga deputeti/ja më i vjetër për nga mosha, do të nis me formimin e Komisionit të përkohshëm për verifikimin e kuorumit dhe të mandateve të deputetëve, për të vazhduar me dhënien e betimit të deputetëve.

E në fund të saj, deputetët do të zgjedhin kryetarin e ri të Kuvendit dhe anëtarët tjerë të kryesisë.

Deri më tani, koalicioni fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit, PAN, ka bërë të ditur se kreu i PDK’së Kadri Veseli do të jetë kandidat për kryeparlamentar.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Deputetja e Vetëvendosjes e pranon se Shpend Ahmeti ishte në jaht, ankohet për reagimet

lipjanipress

Shqipe Pantina jep dorëheqje

lipjanipress

SPANJA MUND TA NJOH KOSOVËN, POR KUNDËRSHTON SHKËMBIMIN E TERRITOREVE

Rexhep Isufi

Vala e emigrantëve në pranverë, përgatitet edhe Kosova

lipjanipress

Mësuesja dhunon nxënësin në një Shkollë.

lipjanipress

ISIS i lë fëmijët të vuajnë urie, u thotë se në parajsë mund të hanë çka t’ua do zemra

lipjanipress

Shkupi reagon ndaj Edi Ramës: Mos u merr me Maqedoninë

lipjanipress

Tiranë: Del nga shtëpija për të fituar kafshatën e gojës për fëmijet e tij edhe kjo ndodh (Video+Foto)

lipjanipress

Mustafa shpjegon se çfarë ndodhi mes tij dhe Vuçiqit në Sarajevë (Video)

lipjanipress

Acari lë gropa me përmasa shqetësuese në Rrugën e Kombit

lipjanipress

Shënohet Dita e Çlirimit në Lipjan

lipjanipress

Shoqata “Jetimat e Ballkanit” ndihmon Komunën e Lipjanit me miell, pako higjenike dhe ushqimore

lipjanipress
Skip to toolbar