LipjaniPress

Kuvendi i Komunës ka mbajtur mbledhjen e 8-të me radhë

Lajme Lipjani

Kuvendi i Komunës së Lipjanit, nën udhëheqjen e kryesuesit Daut Azemi gjatë ditës së sotme ka zhvilluar punimet e seancës së tetë me radhë, në të cilën janë shqyrtuar pikat e rendit të ditës të cilat ishin të propozuara për këtë mbledhje.

Në fillim kësaj seance këshilltarët kanë adresuar një mori pyetjesh për ekzekutivin komunal, ku edhe në të njejtën kohë kanë marrë përgjegjje nga drejtorët përkatës.
Po ashtu gjatë kësaj seance Kuvendi ka provuar, Propozim Vendimin për shpalljen e Gani Demir Retkocerit, qytetarë nderi i Komunës së Lipjanit, Propozim Vendim paraprak për dhënien në shfrytëzim afatshkurtër të pronës së paluajtshme të komunës, Propozim Vendim për shkëputjen e kontratës 1-464-3593 të datës 11.08.2011 për dhënien me qira të lokalit paluajtshmërisë.
Ndërsa, propozim Vendimi për ndryshimin dhe plotësimin e Statutit të Komunës 1Nr.110-623 i datës 26.09.2008 është shtyer për seancat e ardhshme të Kuvendit të Komunës.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Zëvendës-presidenti amerikan – Iranit: Mos e testoni Trump-in

lipjanipress

Pas PDK’së edhe VV nis përgatitet për zgjedhje, Kurti kandidat për Kryeministër

lipjanipress

LEKAJ TAKON THAÇIN PAS POLEMIKAVE

lipjanipress

Zaev i kërkoi Ivanovit që ta tërheqë vendimin

lipjanipress

Luftoi për kosovën iku në francë dhe u kthye përseri për ta vrarë vëllanë në lipjan

lipjanipress

Mungesa e informacioneve për Sirinë, i ka radikalizuar kosovarët

lipjanipress

Koci: Shumë shpejt do ta padisim Serbinë për gjenocid në Kosovë

lipjanipress

Kjo është gruaja që e dogji Shqipërinë në vitin ’97 (Video)

lipjanipress

Fillon marshi “Një miliard në këmbë” kundër dhunës ndaj grave

lipjanipress

Shoqëria Civile në Lipjan, e kënaqur me zbatueshmërinë e Strategjisë për Informim dhe Marrëdhënie me Publikun nga ana e Komunës

lipjanipress

Shpend Ahmeti vazhdon të bëhet “horë me tupan” (Foto)

lipjanipress

Kryetari Komunës të Lipjanit Imri Ahmeti, me bashkëpunëtorë ka bërë homazhe te lapidari i heroit të kombit Ismet H. Asllani

Press Lipjani
Skip to toolbar