LipjaniPress

Kuvendi i Komunës mbajti mbledhjen e 41-të me radhë

Lipjani

Kuvendi i Komunës së Lipjanit gjatë ditës së sotme nën udhëheqjen e kryesueses Vlora Limani- Hajnuni, ka mbajtur mbledhjen e 41 me radhë.
Në këtë mbledhje të Kuvendit Komunal është aprovuar propozim Rregullorja për caktimin e tatimit në prone, propozim Vendimi për ndarjen e mjeteve për Bashkësinë Islame, propozim Vendimi për miratimin e Planit të Veprimit për përfshirjen e komuniteteve Rom, Ashkali dhe Egjiptian në Komunën e Lipjanit për vitin 2018-2022, propozim Rregullorja për Transparencë si dhe Porpozim Vendimi për miratimin e Planit të Punës së Kuvendit për vitin 2018. Në kët mbledhje u diskutua edhe propozim Vendimi për Planifikimin e Buxhetit për vitin 2018-2020, mirëpo ky propozim Vendim nuk kaloj sepse nuk u votua nga partitë opozitare./LipjaniPress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

INTELEKTUALË TË SHUMTË ADEROJNË NË LËVIZJEN VETËVENDOSJE! NË LIPJAN

lipjanipress

Kryetari Ahmeti – Gjaku im krenaria ime

lipjanipress

LDK e AKR arrijnë marrëveshje, Imri Ahmeti kandidat përbashkët për Kryetar

lipjanipress

PDK e Lipjanit e pakënaqur me Projekt-Buxhetin e vitit 2018-2020

lipjanipress

I pari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti ka uruar gjithë besimtarët islam muajin e shenjët të Ramazanit

lipjanipress

Familja e Nysret Dibranit, pas shtatë viteve bëhet më shtëpi (Foto+Video)

lipjanipress

LDK Lipjan- Sonte vazhdojmë në TOPLIQAN

lipjanipress

Vandalizmi në shkolla shfaq papërgjegjësinë e institucioneve

lipjanipress

Kryesia e Nendeges se AAK-se ne Krojmire ka mbajtur mbledhjen e rradhes.

lipjanipress

Limon Ramadani kryetar I PDAK-ës,dega në Lipjan,mbetet në detyrën e tij deri në fund të mandatit

lipjanipress

LDK-Lipjan Reagim në komunikatën e VV

lipjanipress

Vdes një i paraburgosur në Lipjan

Press Lipjani
Skip to toolbar